Menu

Podsumowanie imprezy Shell V-Power Show

Kimi Raikkonen

Na niedzielę czwartego czerwca została zaplanowana impreza motoryzacyjna Shell V-Power Show. Oprócz świetniej zabawy dla entuzjastów miała być ona swego rodzaju reklamą nowej generacji paliw z innowacyjną technologią DYNAFLEX.

Na miejscu, czyli dokładnie na błoniach PGE Narodowego wszyscy zgromadzeni mieli zapewnionych wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyła się strefa bardziej lub mniej zaawansowanych symulatorów i 3D, gdzie chociaż na chwilę można było się poczuć jak kierowca wyścigowy. Ciekawym doświadczeniem było również pokonanie okrążenia za pomocą okularów VR.

Oczywiście również dla głodnych wiedzy były punkty takie jak strefa naukowa Shella czy mobilne laboratorium, gdzie można było poznać wszelkie tajniki paliwa, również te związane z Formułą 1. Takie mobilne laboratorium Shella jest niezwykle ważnym miejscem podczas Grand Prix Formuły 1, ponieważ właśnie tutaj analizowane jest zarówno paliwo jak i olej napędowy do silników aut Kimiego Raikkonena i Sebastiana Vettela. W tym miejscu inżynierowie Shella badają zgodność tych płynów z regulaminem i jako pierwsi wykrywają, że z silnikiem dzieje się coś nie tak.

Punktem dnia dla większości fanów było oczywiście spotkanie z Kimim Raikkonenem. Najwytrwalsi od samego początku czekali przed sceną na swojego idola. Jak się później okazało, opłacało się. Mistrz świata z sezonu 2007 pomimo, że przynajmniej oficjalnie nie było tego w planach, poświęcił swój czas na sesję autografów. Następnie Fin na specjalnie wytyczonej trasie pokonywał przejazd pokazowy sportowym Ferrari.

Zgromadzeni mieli nadzieję ujrzeć bolid Formuły 1 w akcji. Niestety do tego nie doszło. Na pocieszenie istniała możliwość zrobienia zdjęcia pokazowego modelu znajdującego się na scenie.

Już w poniedziałek, na wszystkich stacjach Shell będzie można zatankować swój samochód nowym paliwem promowanym na błoniach PGE Narodowego. W związku z tym, że zostaliśmy wyedukowani w tej dziedzinie postaramy się przybliżyć, dlaczego warto skorzystać z tego produktu.

Pięć lat prac inżynierów z całego świata zaowocowało w stworzenie technologii DYNAFLEX. Jedną z jej zalet jest 20% więcej składników czyszczących względem poprzedniej generacji, zadbano również o cząstki mające za zadanie zmniejszyć tarcie. W dzisiejszych czasach silniki są coraz mniejsze i wymaga się przy tym wysokiej mocy. Efektem ubocznym tego jest to, że znacznie szybciej tworzy się osad. Ten z kolei w sposób znaczący obniża wydajność silnika. Nowe paliwo Shella jest idealną możliwością do utrzymania swojej jednostki napędowej w optymalnym stanie.

Partnerstwo pomiędzy Ferrari a Shellem trwa już około siedemdziesięciu lat. Zaowocowała ona wieloma tryumfami w Formule 1, która jest swoistym poligonem doświadczalnym dla nowych technologii. Proszę sobie wyobrazić, że to zwykłe paliwo ze stacji Shella w 99% pokrywa się z tym, które jest nalewane do SF70H Kimiego Raikkonena i Sebastiana Vettela.

Impreza Shell V-Power Show była jedną z niewielu okazji do tego, aby móc podziwiać kierowcę Formuły 1 w Polsce. Była ona dość unikatowa i oby więcej takich możliwości w naszym kraju w przyszłości!

Image © Motorsport Grand Prix