Menu

TRITON Racing rozpoczyna walkę w mistrzostwach świata

Triton Racing

iRacing Blancpain GT Series. Brzmi znajomo? Dla fanów wyścigów GT3, a zwłaszcza legendarnego Spa24, na pewno. Lecz gdy dowiedzą się, że to mistrzostwa świata w grę komputerową, mogę pokręcić przecząco głową. A tu nie ma co narzekać, tylko należy ściskać kciuki za jedyną polską ekipę w tym prestiżowym cyklu – TRITON Racing!

Oficjalne mistrzostwa Blancpain w wersji wirtualnej oparte są na platformie iRacing. W tej chwili nie ma innego tytułu, który odzwierciedlałby rzeczywiste wyścigi tak dobrze, jak gra pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Co prawda na rynku znajdują się inne produkcje, szczycące się mianem symulatorów, jednak to właśnie iRacing wiedzie prym w tym gatunku. Potwierdzają to przede wszystkim kierowcy, mający doświadczenie za kierownicą prawdziwych bolidów, którzy pojawiają się właśnie na jego serwerach. Bo Rubensa Barrichello, Maxa Verstappena lub Roberta Kubicę przedstawiać nikomu nie trzeba. To dla nich najlepsza forma treningowa przed startem na wybranym torze bez wychodzenia z własnego domu.

Seria Blancpain GT Series to jedna z trzech, obok NASCAR i Formuły 1, rangi mistrzowskiej. Oznacza to, że walka w nich toczy się o prawdziwe pieniądze. W tym roku pula nagród wynosi niemal 30.000 dolarów, o które walczyć będzie 50 załóg z całego świata. Składają się one z co najmniej dwóch kierowców, a może być ich nawet pięciu.

W trakcie sześciu rund odwiedzą oni obiekty znane z prawdziwego kalendarza Blancpain, czyli między innymi legendarne Silverstone, Spa-Francorchamps i Nürburgring.

Spośród dostępnych samochodów klasy GT3 nasz zespół wybrał Mercedesa AMG GT, którym rywalizowaliśmy w eliminacjach na przełomie jesieni i zimy. Pokonaliśmy w nich ponad 600 załóg, próbujących wywalczyć jedno z 25-ciu miejsc premiowanych awansem do mistrzostw świata. Do tego sukcesu przyczynili się Marcin Skrzypczak, Piotr Jagodziński, Dawid Nowakowski i Kamil Franczak, którzy jako jedyni reprezentanci z Polski będą mieli szansę stanąć na polach startowych razem z najwybitniejszymi, wirtualnymi kierowcami na świecie.

Pierwszy, trzygodzinny wyścig zostanie rozegrany w sobotę 15 kwietnia na legendarnym, włoskim obiekcie. Autodromo Nazionale di Monza zawsze gwarantuje emocje na najwyższy poziomie. Tor znany jest przede wszystkim z goszczenia cyklu Formuły 1, lecz dla kierowców samochodów sportowych jest to również wyjątkowe miejsce. Osiągane tutaj prędkości maksymalne i średnie są najwyższe w całym sezonie, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie jednostek napędowych. Ta runda to także ogromne wyzwanie dla hamulców, ponieważ wszystkie długie proste kończą się mocnymi hamowaniami, gdzie będziemy świadkami wielu manewrów wyprzedzania.

Celem na ten sezon jest konsekwentna jazda i przede wszystkim ukończenie każdego wyścigu. To powinno dać widoczne efekty, jeśli chodzi o punkty do klasyfikacji generalnej. Oczywiście nie oznacza to unikanie walki na torze, wręcz przeciwnie. Będziemy starali się dojeżdżać najwyżej, jak tylko się da, aby godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Po więcej informacji serdecznie zapraszamy na naszego fan page’a na Facebook'u, gdzie znajdziemy m.in. link do transmisji na żywo z wyścigu na Monzie.