Menu

Maxime Martin dołącza do Astona Martina w FIA WEC

Maxime Martin / Aston Martin Racing

Maxime Martin, były kierowca BMW startujący w serii DTM, dołączy do kierowców Aston Martina i będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w Super Sezonie 2018/19.

Belg to zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps, a także zawodnik ścigający się przez trzy sezony w serii DTM z ekipami RMG i RBM, które korzystały z samochodów BMW.

Martin dołączy tym samym do wcześniej potwierdzonego Alexa Lynna, który startuje w Formule E z ekipą DS Virgin Racing, a także pozostających na kolejny rok z Aston Martinem Darrenem Turnerem, Jonnym Adamem, Marco Sroensenem i Nicki Thiimem.

Ścigałem się w wielu różnych prywatnych zespołach, ale BMW był moim pierwszym dużym producentem - powiedział Maxime Martin.

Przejście do zespołu Aston Martin Racing, po pięciu latach u niemieckiego producenta, oznacza zupełnie inne wyzwanie, ale jestem bardzo podekscytowany.

Wygrałem wiele wyścigów podczas mojego pobytu w BMW, ale myślę, że nadszedł czas na zmianę, wraz z pojawieniem się nowego Vantage GTE.

Aston Martin to fantastyczna marka w wyścigach i naprawdę chcę skorzystać z tej okazji. Od pewnego czasu jestem w kontakcie z Aston Martinem, który rywalizował w GT, więc wspaniale jest w końcy tutaj być.

Teraz, po trzech latach spędzonych w DTM, chcę skoncentrować się bardziej na wyścigach GT, a Aston Martin daje mi doskonałą okazję, aby to zrobić - dodał Belg.

Aston Martin swoje plany na sezon 2018 ogłosi na początku przyszłego roku.

Maxime Martin swoje pierwsze okrążenia za kierownicą Vantage GTE przejedzie już w styczniu.

Image © Aston Martin