Menu

BMW potwierdza kierowców na super sezon 2018/19 FIA WEC

BMW M8 GTE

BMW ogłosiło skład kierowców, który będzie rywalizował w pełnym super sezonie 2018/19 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Augusto Farfus, Antonio Felix da Costa, Nicky Catsburg i Martin Tomczyk zasiądą do nowego auta BMW M8 GTE podczas pełnego sezonu WEC i dwóch 24-godzinnych wyścigów Le Mans.

Brazylijczyk to wieloleni podopieczny BMW Motorsport, który do tej pory rywalizował w niemieckiej serii DTM, natomiast wcześniej próbował swoich sił w WTCC oraz Le Mans, w którym ostatni raz wystartował w 2011 roku.

Tomczyk tymczasem przechodzi z programu GTLM w Ameryce Pólnocnej, w której startował w seoznie 2017, a w latach poprzednich walczył wraz z Farfusem w DTM i wywalczył mistrzowski tytuł w 2011 roku.

Antonio Felix da Costa to kierowca ekipy Andretti w Formule E, który otrzymał szansę rywalizacji w wyścigach wytrzymałościowych, natomiast Nicky Catsburg to zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchams z 2015 roku oraz z powodzeniem ścigający się z Volvo w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, w niedawno zakończonym sezonie.

Do czterech etatowych kierowców dołączą także Phillip Eng, Alexander Sims i Tom Blomqvist, którzy uzupełnią składy dwóch ekip BMW podczas Le Mans i na torze Sebring podczas 12-godzinnego wyścigu.

Kierowcy w naszej ekipie WEC od samego początku intensywnie uczestniczyli w pracach nad BMW M8 GTE - powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport.

Połączenie doświadczenia GT z talentem wyścigowym oznacza, że jesteśmy idealnie przygotowani, aby osiągnąć dobre wyniki w naszym pierwszym sezonie na niezbadanym terytorium - dodał.

BMW nie ujawniło jednak, w jakich parach pojadą kierowcy w startujacym sezon w maju wyścigu na Spa-Francorchamps oraz kolejnych rundach FIA WEC.

Image © BMW AG