Menu

Rebellion Racing powraca do LMP1 w FIA WEC

Rebellion Racing

Zespół Rebellion Racing potwierdził, że powróci do najwyższej klasy wyścigowej w Długodystansowych Mistrzostw Świata i będzie rywalizował o najwyższe laury w LMP1 od super sezonu 2018/19 wraz z Andre Lottererem i Neelem Jani, którzy dołączyli do składu kierowców.

Szwajcarska ekipa po sezonie 2016 postanowiła rozstać się z kategorią LMP1 i stanąć do rywalizacji w LMP2, w której wywalczyła mistrzostwo kierowców z Bruno Senną i Julienem Canalem oraz zespołów, walcząc do ostatniej rundy z ekipą Jackie Chan DC Racing.

Do Mathiasa Beche'a i Bruno Senny, dołączą Gustavo Menezes, mistrz LMP2 z 2016 roku, Andre Lotterer, rywalizujący w poprzednich latach z Audi i Porsche i Neela Jani, były kierowca Porsche oraz tegoroczny debiutant Thomas Laurent.

Start Andre Lotterera to debiut w szwajcarskim zespole. Niemiec to jedyny kierowca, który ukończył każdy wyścig LMP1 w historii FIA WEC.

Projekt LMP1 jest bardzo ekscytujący i móc kontynuować jazdę w 24 godzinnym wyścigu Le Mans oraz w FIA WEC jest czymć, czego niechciałbym przegapić - powiedział Andre Lotterer. Jestem zmotywowany i nie mogę się już doczekać, aby dobrze się bawić ze wspaniałymi ludźmi.

Do kokpitu prototypu LMP1 na cały sezon powraca także Neel Jani, który startował w FIA WEC od 2014 z zespołem Porsche.

Nie mogę się doczekać powrotu, gdzie moja kariera kierowcy długodystansowego zaczęła się dziewięć lat temu - dodał Jani. Zespół Rebellion Racing odegrał ogromną rolę w mojej karierze, a także pomógł mi zostać kierowcą w fabrycznej ekipie Porsche.

Kiedy Porsche ogłosiło rozstanie się z LMP1, było dla mnie jasne, że chcę ponownie się ścigać w Rebellionie.

W klasie LMP1 z zespołem zadebiutują natomiast Thomas Laurent oraz Gustavo Menezes.

Ściganie się w mistrzowskiej kategorii LMP1 to spełnienie marzeń - przyznał Laurent. Myślę, że zespół zrobi wszystko, aby rywalizować na czele stawki, więc musimy sprostać oczekiwaniom.

Menezez dodał: To wspaniała okazja i będzie niesamowicie.

Zespół Rebellion Racing nie ujawnił z jakiego podwozia będzie korzystał w super sezonie 2018/19 oraz z jakiej jednostki napędowej.

Nowy prototyp ekipy zostanie zaprezentowany podczas wystawy Geneva Motor Show w marcu 2018 roku.

Image © FIA WEC