Menu

BMW ukończyło trzydniowy test wytrzymałościowy przed debiutem w FIA WEC

BMW M8 GTE

BMW Motorsport ukończyło intensywny trzydniowy test w ramach przygotowań do debiutu w Długodystansowych Mistrzostw Świata w 2018 roku w klasie LMGTE Pro - z 24 godzinnym przejazdem na torze Paul Ricard we Francji.

Obowiązki testowe zostały podzielone między czterech kierowców: Martina Tomczyka, Antonio Felixa da Costę, Philippa Enga i Alexandra Simsa, którzy sprawdzili samochód od strony wydajności, co umożliwiło inżynierom ocenę nowego poziomu rozwoju elementów aerodynamicznych, a także przygotowań samochód do długodystansowego testu, który rozpoczął się we wtorek a zakończył w środę.

BMW skupiło się obecnie na przygotowaniach do dalszych testów w USA, w tym oficjalnego testu IMSA w Daytonie na początku grudnia. Nowe BMW M8 GTE zadebiutuje w wyścigu pod koniec stycznia podczas 24-godzinnego wyścigu Rolex.

24-godzinny test wytrzymałościowy jest kolejnym ważnym krokiem w przygotowaniu nowego BMW M8 GTE - powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport.

Test potwierdził, że nasz rozwój samochodu jest na dobrej drodze i wykonaliśmy długodystansowy test bez większych problemów.

Oczywiście przy opracowaniu nowego samochodu wyścigowego zawsze są obszary, które można jeszcze trochę poprawić. Nasi inżynierowie będą teraz ciężko pracować nad tym w Monachium i podczas testów w USA.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory i nie możemy się już doczekać, aby sprawdzić BMW M8 GTE w pierwszym wyścigu w Daytonie.

Zadowoleni z trzydniowego testu na torze Paul Ricard są także kierowcy, którzy mieli okazję sprawdzić BMW M8 GTE. Martin Tomczyk i Philipp Eng przyznali, że pojawiły się małe problemy, jednak nie wpłynęły na 24-godzinny przejazd.

Test wypadł pozytywnie - dodał Martin Tomczyk. Test wytrzymałościowy, taki jak ten, jest prawdziwym testem dla samochodu, a BMW M8 GTE go zdał. Oczywiście istniała jedna lub dwie drobne rzeczy, które trzeba było poprawić, jednak nie miały one wpływu na 24-godzinny przejazd.

Jest to więcej niż obiecujący znak, że mogliśmy ukończyć 24-godzinny dystans z zaledwie niewielkimi problemami na tym etapie rozwoju. Nie mieliśmy żadnych większych trudności, a osiągi i właściwości jezdne samochodu są bardzo dobre - przyznał Philipp Eng.

Image © BMW AG