Menu

Oficjalnie: Fernando Alonso weźmie udział w testach WEC w Bahrajnie

Fernando Alonso

Toyota potwierdziła, że dwukrotny mistrz świata Formuły 1 będzie uczestniczył w testach dla debiutantów w Bahrajnie. Odbędą się one już jutro, a więc w niedzielę 19 listopada.

Nieprzypadkowa okazała się obecność Fernando Alonso na torze Sakhir podczas sześciogodzinnego wyścigu, który zakończył sezon 2017 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Hiszpan dziesięć dni temu, 7 listopada w siedzibie Toyoty w Kolonii dokonał przymiarki fotela oraz w symulatorze sprawdził prototyp LMP1 Toyoty.

Fernando Alonso niejednokrotnie wspominał o tym, że jego celem jest zdobycie tak zwanej potrójnej korony, na którą składają się triumfy w trzech najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie. Są nimi GP Monako Formuły 1 i tą pozycję Hiszpan już odhaczył w 2006 roku oraz wyścigi Indianapolis500, a także 24H Le Mans.

W tym roku kierowca McLarena próbował swoich sił w Indy500, radził sobie naprawdę nieźle, lecz jak na ironię losu w końcówce wyścigu w jego samochodzie awarii uległ silnik Hondy.

W sezonie 2018 kierowca McLarena najprawdopodobniej wystartuje w wyścigu 24H Le Mans. O tym czy weźmie udział w pełnym sezonie serii WEC zdecydują jego obowiązki w Formule 1, które mają naturalnie największy priorytet.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, że Fernando przetestuje nasz samochód. Kiedy odwiedził nas w Kolonii, każdy kto go spotkał, mógł poczuć jego entuzjazm i pasję dla naszego sportu, on jest prawdziwym kierowcą wyścigowym. Szanujemy jego zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportów motorowych i zaszczytem jest zaoferowanie mu szansy jazdy hybrydowym samochodem LMP1. Ciekawie będzie usłyszeć jego informacje zwrotne związane z TS050 HYBRID - powiedział Hisatake Murata, prezes Toyoty.

W drugim prototypie japońskiego producenta znajdzie się francuski kierowca Thomas Laurent, który zaliczył imponujący debiut w WEC startując w klasie LMP2.

Image © McLaren