Menu

Duet Toyoty i Astona na czele drugiego treningu

Toyota

Kazuki Nakajima w Toyocie TS050 Hybrid #8 zanotował najlepszy rezultat w trakcie drugiej sesji treningowej podczas rundy FIA WEC w Bahrajnie.

Toyota kolejny raz zameldowała się na dwóch czołowych miejscach na koniec sesji, potwierdzając tym samym dobrą dyspozycję w trakcie piątkowych treningów. Nakajima z czasem 1:40,095 wyprzedził Jose Maria Lopeza z siostrzanego prototypu #7 o prawie 0,6 sekundy.

Z niewiele większą stratą czołową czwórkę uzupełniły samochody Porsche. Nowy nabytek ekipy Toro Rosso na sezon 2018 w Formule 1 Brendon Hartley przejechał swoje najszybsze okrążenie w czasie 1:40.773, co pozwoliło załodze 919 Hybrid #2 wyprzedzić Nicka Tandy’ego z samochodu z numerem jeden o nieco ponad jedną dziesiątą sekundy.

W LMP2 na czele ponownie znalazł się samochód zespołu Vaillante Rebellion. Tym razem świeżo upieczony mistrz świata tej klasy Bruno Senna w Orece #31 był jedynym, który zszedł z czasem poniżej 1 minuty i 48 sekund.

Brazylijczyk z rezultatem na poziomie 1:47,664 wyprzedził najszybszego w pierwszym treningu Nelsona Piqueta o ponad pół sekundy. Czołową trójkę uzupełnili kierowcy Jackie Chan DC Racing #38.

Kategorię GTE-Pro zdominował Aston Martin. Brytyjska ekipa umieściła swoje dwa samochody na samym szczycie tabeli z czasami. Jonathan Adam w modelu Vantage #97 kolejny raz udowodnił, że tor położony na pustyni bardzo mu odpowiada, uzyskując najlepszy czas jednego okrążenia – 1:57.014.

Drugi czas Marco Sorensena w samochodzie #95 był o cztery dziesiąte gorszy. Czołową czwórkę uzupełniły Ferrari z garażu AF Corse.

W klasie GTE-Am najszybsze okrążenie należało do kierowcy Ferrari 488 GTE #62 zespołu Clearwater Racing Matta Griffina.

Image © Toyota