Menu

Toyota Gazoo Racing ponownie na prowadzeniu w drugim treningu na torze w Szanghaju

Toyota Gazoo Racing #7

Skład Toyoty Gazoo Racing oznaczony numerem #7 po raz kolejny okazał się najszybszy w piątkowych przygotowaniach do sześciogodzinnego wyścigu na torze Shanghai International, przedostatniej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Najszybszym okrążeniem podczas 90 minutowej sesji popisał się Kamui Kobayashi, który chińską pętlę pokonał w czasie 1:44.741, co pozwoliło wyprzedzić siostrzany skład z numerem #8 o 0.390 sekundy, który znalazł się na drugiej lokacie.

Wolniejszymi o ponad pół sekundy tym razem okazały się oba skład Porsche LMP Team, które uplasowały się na trzeciej i czwartej.

W klasie LMP2 po raz kolejny najszybszą okazał się ekipa Vaillante Rebellion #13, w której za kierownicą brylował Mathias Beche, pokonując okrążenie w czasie 1:50.556.

Na drugiej pozycji trening zakończył zespół Jackie Chan DC Racing #38 ze stratą ponad trzech dziesiątych sekundy, a czołową trójkę zamknął siostrzany skład Rebelliona #31.

Na prowadzenie w klasie LMGTE Pro wyszedł tymczasem zespół AF Corse w składzie Calado / Pier Guidi #51, który osiągnął czas w postaci 2:01.913, wyprzedzając ekipę Porsche #91 o 0.626 sekundy i dwa składy Ford Chip Ganassi Team UK - #66 przed #67.

W najniższej klasie GT najszybszą okazała się ekipa Dempsey - Proton Racing #77, wyprzedzając Aston Martina #98 i Clearwater Racing #61.

Image © Toyota Motorsport GmbH