Menu

Sebring oficjalnie powraca do Długodystansowych Mistrzostw Świata

Sebring International Circuit

Tor Sebring International powróci do Długodystansowych Mistrzostw Świata w super sezonie 2018/19, potwierdziła oficjalnie Światowa Rada Sportów Motorowych, której posiedzenie odbyło się w czwartek.

Wyścig na torze Sebring będzie pierwszą rywalizacją w 2019 roku, po którym odbędzie się 6-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps, natomiast sezon zakończy się w Le Mans podczas legendarnego 24-godzinnego starcia na torze Circuit de la Sarthe.

Tor na Florydzie prócz rywalizacji FIA WEC, będzie gościł także 12-godzinny wyścig IMSA, który odbędzie się w sobotę tuż przed rozpoczęciem wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata, dlatego też organizatorzy zdecydowali się aby kierowcy FIA WEC rywalizowali na stałym dystansie 1500 mil, czyli 2414 kilometrów lub 402 okrążeń, w związku z obawą zakłócenia wyścigu przez inne serie.

Wyścig serii IMSA odbędzie się w godzinach 10:00 - 22:00 czasu miejscowego, natomiast FIA WEC wystartuje równo o północy.

Po raz ostatni rywalizacja FIA WEC na torze Sebring była obecna w 2012 roku. Zwycięski prototyp LMP1 pokonał 325 okrążeń.

Image © Audi AG