Menu

BMW Motorsport oficjalnie zaprezentowało M8 GTE

BMW M8 GTE

BMW Motorsport na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie nad Menem, oficjalnie zaprezentowało nowy model M8 GTE, którym będzie rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC w sezonie 2018 i powróci do rywalizacji w 24 godzinnym wyścigu Le Mans.

Nowy model BMW M8 GTE zasilany silnikiem V8 TwinPower Turbo, prócz konkurowania w FIA WEC, wystartuje także w 24 godzinnym wyścigu na torze Daytona w 2018 roku oraz w serii IMSA w Ameryce Północnej.

BMW M8 GTE jest naszym nowym flagowcem GT - powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. Dla nas prezentacja niezakamuflowanego samochodu na IAA jest kolejnym ważnym krokiem na drodze do naszego pierwszego wyścigu w Daytonie podczas 24 godzinnej rywalizacji w 2018 roku. FIA WEC i seria IMSA w Ameryce Północnej są natomiast głównymi seriami dla naszego nowego auta.

Dzięki BMW M8 GTE wprowadzamy najnowocześniejszą technologię do czołówki międzynarodowej klasy wyścigów GT, a jednocześnie łączymy się z naszą tradycją w Le Mans.

Rozwój BMW M8 GTE jest zgodny z harmonogramem i nie możemy się już doczekać, kiedy samochód rozpocznie konkurowanie o zwycięstwa w 2018 roku - dodał Marquardt.

BMW M8 GTE
Image © BMW AG