Menu

Anthony Davidson nie wystartuje w 6 Hours of COTA z zespołem Toyota

Anthony Davidson / Toyota Gazoo Racing

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził, że Anthony Davidson nie wystartuje w sześciogodzinnym starciu na torze Circuit of the America w Austin podczas szóstej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Anthony Davidson, mistrz świata z 2014 wraz z Sebastienem Buemiem, nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych z powodów osobistych, a w kokpicie Toyoty TS050 Hybrid zastąpi go Stephane Sarrazin, który w tym roku rywalizował na torach Spa-Francorchamps i Le Mans.

To niespodzianka, że ponownie w tym roku będę się ścigał w TS050 Hybrid, jednak jestem podekscytowany, że wrócę i czekam z niecierpliwością na rywalizację wraz z Sebastienem, Kazukim i całym zespołem - powiedział Sarrazin.

Dobrze znam tor Circuit of the Americas i jest to imponujący obwód z wieloma zakrętami. Dam z siebie wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla zespołu.

Siostrzany skład Toyoty TS050 Hybrid oznaczony numerem #7 - Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez pozostaje bez zmian.

Sześciogodzinny wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze w Austin został zaplanowany na szesnastego września i wystartuje o godzinie 19:00 czas polskiego.

Image © Toyota Motorsport GmbH