Menu

Porsche zdominowało meksykańską rundę FIA WEC

Podium Meksyk

Zespół Porsche #2 w składzie Timo Bernhard, Brendon Hartley i Earl Bamber okazał się najlepszy na obiekcie Autodromo Hermanos Rodriguez, gdzie rozegrano piątą rundę sezonu FIA World Endurance Championship - 6 Hours of Mexico.

Niemiecki producent już w trakcie pierwszej godziny rozwiał wszelkie wątpliwości, kto jest faworytem do podwójnego zwycięstwa. Już przed pierwszą turą postojów mieli ponad pół minuty przewagi nad swoimi jedynymi rywalami z Toyoty.

Nadzieję na emocje w ostatniej godzinie miał przynieść deszcz, jednak żadne opady nad obiektem finalnie się nie pojawiły.

Ostatecznie, po walce głównie na czasy okrążeń i unikanie kłopotów przy dublowaniu lepsi okazali się liderzy klasyfikacji generalnej, którzy wygrali po raz trzeci z rzędu. Trio Andre Lotterer, Neel Jani i Nick Tandy stracili do kolegów z zespołu nieco ponad 7 sekund.

Podium skompletowali kierowcy Toyoty #8 - Anthony Davidson, Sebastian Buemi i Kazuki Nakajima.

Znacznie ciekawiej było w LMP2, gdzie losy zwycięstwa ważyły się aż do ostatnich minut. Ben Hanley w Manorze #24 na nowym komplecie opon zbliżał się do prowadzącego Bruno Senny w Vaillente Rebellionie #31, jednak błąd popełniony na stadionowej sekcji toru przekreślił szansę nawet na drugie miejsce. Pomiędzy nimi na podium znalazła się Oreca w barwach Signatech Alpine #36.

W GTE-Pro jako pierwszy linię mety minął, co prawda Davide Rigon w Ferrari 488 GTE #71, jednak 10-cio sekundowa kara za przekroczenie prędkości w czasie żółtej flagi na całym torze poskutkowała spadkiem na drugi stopień podium. Najlepszy w ostatecznym rozrachunku okazał się duński duet Astona Martina #95 - Nicki Thiim i Marco Sorensen. Na podium stanęli również kierowcy Porsche #91.

W klasie GTE-Am triumfował ekipa hollywodzkiego aktora Patricka Dempseya. Porsche 911 #77 w składzie Matteo Cairoli, Christian Ried i Marvin Dienst przez cały wyścig toczyli zacięty bój z Astonem #98, jednak błędy Paula Dalla Lany w ostatnich dwóch kwadransach rywalizacji zagwarantowały triumf z pokaźną przewagą. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Porsche #86 w barwach Gulf Racing.

Następny wyścig serii FIA WEC zostanie rozegrany w Teksasie na torze Austin już za dwa tygodnie.

Image © FIA WEC