Menu

Porsche z pierwszej linii. Ferrari na czele GT do 6 Hours of Mexico

Earl Bamber, Brendon Hartley i Timo Bernhard / Porsche LMP Team #2

Skład Porsche #2 wywalczył pierwsze pole position w tym sezonie w sesji kwalifikacyjnej przed 6-godzinnym wyścigiem w Meksyku.

Duet Brendon Hartley i Timo Bernhard ze średnim czasem 1:24.562 okazał się o 0.148 sekundy lepszy od pary Andre Lotterer/Nick Tandy w siostrzanym samochodzie z numerem jeden.

Porsche po raz kolejny udowodniło swoją wyższość nad rywalami, jednak Toyota, w porównaniu do wolnych piątkowych treningów, znacznie zmniejszyła stratę. Samochód TS050 Hybrid #7 stracił niecałą jedną dziesiątą część sekundy do drugiego miejsca, a drugi japoński prototyp był mniej niż 0.6 sekundy wolniejszy.

W LMP2, podobnie jak w LMP1, Signatech Alpine #36 również po raz pierwszy w tym sezonie ustawi się na samym czele stawki. Andre Negrao uzyskał najlepszy czas kwalifikacji 1:32.775, a Nicolas Lapierre był niemal tak samo szybki, co pozwoliło wyprzedzić zespół Jackie Chan DC Racing #38 o 0.296 sekundy. W drugiej linii na starcie znajdzie się Rebellion #31 i G-Drive Racing #26.

W kategorii GTE-Pro najlepszą średnią z dwóch okrążeń popisali się Davide Rigon i Sam Bird. Kierowcy Ferrari 488 AF Corse #71 o ponad jedną dziesiątą wyprzedzili Nickiego Thiima i Marco Sorensena w Astonie Martinie Vantage #95. Za nimi drugą linię utworzy para Fordów GT zespołu Chip Ganassi Racing.

W klasie GTE-Am świetną dyspozycję potwierdziło Porsche 911 RSR #77 w barwach Dempsey-Proton Racing. Dzięki znakomitemu wynikowi Christiana Rieda pod koniec sesji zdołali oni wyprzedzić ekipę Astona #98 o zaledwie 0.042 sekundy.

Wyścig wystartuje w niedzielę o godzinie 19 czasu polskiego.

Image © Porsche AG