Menu

Porsche LMP #2 ponownie z najlepszym czasem na niemieckim obiekcie Nurburgring

Porsche LMP Team #2

Zespół Porsche #2 utrzymał pierwszą lokatę w drugiej sesji treningowej na torze Nurburgring, przed sześciogodzinnymi zmaganiami Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Brendon Hartley w prototypie Porsche 919 Hybrid, już na drugim okrążeniu pokonał najszybsze okrążenie sesji, które dało mu prawie sekundę przewagi nad siostrzanym składem Porsche #1, w którym najlepszym okrążeniem popisał się Andre Lotterer.

Trzecia lokata, w przerwanej czerwoną flagą sesji, jak również opadami deszczu, wykręcił zespół Toyota #8, który osiągnął czas w postaci 1:39.773, co pozwoliło o prawie dwie sekundy wyprzedzić drugi skład japońskiego producenta z numerem #7.

W klasie LMP2 najszybszy zespołem okazał się G-Drive Racing z prototypem Oreca 07-Gibson, w którym za kierownicą znalazł się Ben Hanley, zastępujący Alexa Lynna. Brytyjczyk osiągnął najlepszy czas w postaci 1:47.188, co pozwoliło wyprzedzić ekipę Vaillant Rebellion #13 oraz dwa składy Signatech Alpine Matmut - #36 przed #35.

Czasem 1:56.244 klasę LMGTE Pro otworzył tymczasem zespół Porsche GT #91. Najszybszy w samochodzie Porsche 911 RSR Frederic Makowiecki, swoje najlepsze okrążenie pokonał już podczas drugiej pętli, podobnie jak najszybszy Brendon Hartley, co pozwoliło wyprzedzić zespół Aston Martin #95 oraz ekipę AF Corse #51.

W klasie LMGTE Am najlepszym zespołem był Clearwater Racing #61, przed Dempsey - Proton Racing #77 i Aston Martinem #98.

Image © Porsche AG