Menu

Toni Vilander powraca do zespołu AF Corse na sześciogodzinną rundę na torze Nurburgring

Toni Vilander / AF Corse

Toni Vilander powróci do rywalizacji w zespole AF Corse i zasiądzie w Ferrari 488 GTE obok Davide Rigona, podczas sześciogodzinnego wyścigu FIA WEC na torze Nurburgring.

Fiński kierowca podczas zbliżającej się rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata zastąpi Sama Birda, który w tym samym czasie będzie się ścigał elektrycznymi bolidami Formuły E po ulicach Nowego Jorku.

Rigon i Bird plasują się obecnie na trzeciej pozycji w klasyfikacji mistrzostw LMGTE Pro.

Cieszę się z możliwości powrotu do FIA WEC za pomocą 488 GTE zespołu AF Corse - powiedział Toni Vilander, który w rywalizacji długodystansowej wraz z Ferrari ścigał się w latach 2012-15.

Samochód oznaczony numerem #71 jest na czołowych pozycjach w rankingu mistrzostw i dam z siebie wszystko, aby osiągnąć najlepszy możliwy wynik na Nurburgringu, a także pomóc Ferrari w mistrzostwach producentów i Davidowi Rigonowi w rankingu kierowców.

Vilander w tym sezonie wystartował w 24 Hours of Le Mans wraz z zespołem Risi Competizione, jednak z powodu awarii ekipa musiała wycofać się z rywalizacji. Fin stwierdził, że runda na torze Nurburgring da mu szanse na jak najszybsze zapomnienie o rozczarowaniu po 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Image © Scuderia Ferrari