Menu

Prototypy LMP1 Perrinn w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2018

Perrinn LMP1

Brytyjski producent samochodów sportowych firma Perrinn, ogłosiła sprzedaż dwóch podwozi klasy LMP1 na sezon 2018 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Nowy prototyp LMP1, który nie otrzymał jeszcze nazwy, po raz pierwszy został uruchomiony w 2014 roku, jednak dopiero teraz znalazł swojego pierwszego nabywcę, który w przyszłym roku będzie rywalizował w FIA WEC na najwyższym poziomie.

Szczegóły odnośnie zespołu oraz specyfikacji silnika nie zostały jednak ujawnione i zostaną opublikowane pod koniec listopada tuż przed debiutanckim testem w grudniu.

Zwiększone wsparcie i stabilność ze strony FIA oraz ACO, w połączeniu z programami innych konstruktorów oznacza, że przeprowadziliśmy wiele rozmów z zespołami szukającymi większej swobody niż nowa kategoria LMP2 - powiedział projektant Nicolas Perrin.

LMP1 oferuje progres od strony inżynierii i osiągów. W ciągu kilku miesięcy, program posuwa się bardzo szybko do przodu do punktu, w którym będziemy mieli dwa samochody oraz wystarczającą ilość części, aby w ciągu sześciu miesięcy zbudować kolejne auto.

Zapewniliśmy, że będziemy w stanie zrobić więcej, kiedy nasze inne rozmowy wkroczą na wyższy poziom.

Nowy Perrinn jest projektem 'open-source' (otwartym projektem), co oznacza, że zespoły mają możliwość produkcji lub rozbudowy części do samochodu we własnym zakresie i odpowiednim dla siebie momencie.

Używam otwartego projektu jako sposobu na skupienie zasobów i talentów wokół naszego przedsięwzięcia - dodał Perrin.

Chcę, aby Perrinn osiągnął sukces w Le Mans, stając się wiekszą organizacją, niż może to mieć miejsce, jeśli ograniczymy się do scentralizowanej zamkniętej firmy.

Sezon 2018 Długodystansowych Mistrzostwach Świata w klasie LMP1 niehybrydowej może być dużym krokiem naprzód, czego oznaką jest projekt Perrinn, jak również Ginetta, która zobowiązała się do sprzedaży sześciu prototypów. Swoje prace nad wspólnym projektem kontynuują także Dallara i BR Engineering, co zapowiada znaczący wzrost samochodów w klasie LMP1-L.

Perrinn LMP1
Image © Perrinn