Menu

Toyota Gazoo Racing zmienia składy załóg na 24h Le Mans

Toyota Gazoo Racing #7

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził zmiany w składach dwóch z trzech załóg prototypów TS050 Hybrid, startujących w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Mają one posłużyć do zwiększenia konkurencyjności zespołu w tym najważniejszym wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Do Mike'a Conwaya i Kamui Kobayashiego w prototypie oznaczonym numerem #7 dołączy Stéphane Sarrazin. W ubiegłym roku ten sam zespół ukończył wyścig w Le Mans na drugim miejscu, a w klasyfikacji generalnej mistrzostw zawodnicy zajęli trzecie miejsce. 

José María López, który w wyścigu na torze Silverstone przeżył wypadek i został przewieziony do szpitala, po czym wycofał się z wyścigu w Spa, wystartuje w Le Mans razem z Nicolasem Lapierre’em i Yuji Kunimoto samochodem #9.

Skład załogi prowadzącej TS050 Hybrid #8 nie zmieni się – poprowadzą go mistrzowie świata 2014 roku, Sébastien Buemi i Anthony Davidson oraz Kazuki Nakajima. W ubiegłym roku trzej kierowcy prowadzili w Le Mans do ostatnich minut 24-godzinnego wyścigu. Na drodze do zwycięstwa stanęła im niewielka, jednak bardzo poważna w skutkach awaria samochodu.

Komentując decyzję, prezydent zespołu Toyota Gazoo Racing, Toshio Sato powiedział: Nasza sytuacja się zmieniła w ciągu ostatnich kilku tygodni w związku z kontuzją José Maríi. Kierowca ten ukończył niewielką liczbę okrążeń w wyścigach WEC, dlatego uznaliśmy, że będzie konieczne to przesunięcie.

Jestem przekonany, że Stéphane dobrze się zgra z załogą auta #7 i wspólnie będą walczyć o zwycięstwo. José María, podobnie jak Yuji, dużo się nauczą w Le Mans, zapoznają się z torem i charakterem tego wydarzenia, a to ważne dla przyszłości naszego zespołu.

Po Le Mans, w kolejnych wyścigach serii, José María López i Stéphane Sarrazin powrócą do samochodów, za kierownicą których rozpoczęli sezon.

Toyota Gazoo Racing Image © Toyota Motorsport GmbH