Menu

Środowe testy w Walencji zdominowane przez Hondę

Marc Marquez / Repsol Honda Team

Po niedzielnym finale na torze w Walencji trwają testy klasy MotoGP. Środa jest dniem kończącym dwudniowy sprawdzian motocykli. Jest to wspaniała okazja dla tegorocznych debiutantów Franco Morbidelliego, Takaaki Nakagamiego i Xaviera Simeona, aby spróbować swoich sił na największych maszynach w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Niestety z powodu kontuzji zabrakło Thomasa Luthiego, którego zastępuje Takumi Takahashi.

Nieobecni byli w środę także zawodnicy ekipy Aspar, Alvaro Bautista i Karel Abraham, którzy dzień wcześniej zaliczyli potężne wywrotki.

Zawodnicy Suzuki wrócili na tor, po tym jak stracili cały poprzedni dzień z powodu choroby.

Pierwsze dwa miejsca zajęli zawodnicy Hondy. Urzędujący mistrz świata, Marc Marquez wykręcił czas 1:30.033 i utrzymywał pozycję lidera od samego rana. Po południu dołączył do niego Dani Pedrosa, który był wolniejszy o 0.403 sekundy. Kierowcy Hondy prawie cały dzień pracowali nad prototypem RC213V 2018.

Najlepszym kierowcą Yamahy okazał się Johan Zarco, który zajął trzecie miejsce tuż przed Lorenzo. Testy odbył na specyfikacji motocykla z 2017 roku.

Maverick Vinales (piąty) i Valentino Rossi (siódmy) kontynuowali testy porównawcze z kilkoma rozwiązaniami na M1, korzystając z nowej owiewki aerodynamicznej (widocznej w pierwszym dniu testów), podwozia z 2016 roku i podstawowego silnika przygotowanego na sezon 2018.

Jedynym kierowcą, który pojawił się na torze w godzinach rannych był Jack Miller. Australijczyk jeździł w zimnych warunkach, co spowodowało upadek już na trzecim okrążeniu. Po naprawieniu motocykla Australijczyk mógł kontynuować swoją pracę, po raz pierwszy wprowadzając na tor również nowe owiewki.

Tegoroczny debiutant Franco Morbidelli, który rano zaliczył upadek, ostatecznie znalazł się na szesnastej pozycji przed Takaakim Nakagamim i Xavierem Simeonem (20 miejsce).

Prywatne testy MotoGP odbędą się w Jerez i Sepang, zanim w życie wejdzie zimowy zakaz testowy rozpoczynający się 1 grudnia.

Image © Michelin