Menu

Livio Suppo odchodzi z Hondy

Marc Marquez

Zespół Hondy ogłosił, że szef zespołu MotoGP, Livio Suppo opuszcza japońską firmę.

Włoch w 2010 roku przeszedł z Ducati do Hondy i objął stanowisko dyrektora do spraw marketingu. W następnym roku awansował na pozycję dyrektora do spraw komunikacji i marketingu. Od 2013 pełnił rolę szefa zespołu Hondy w MotoGP.

Pod skrzydłami Suppo ekipa zdobyła 5 tytułów mistrzowskich – 1 Caseya Stonera i 4 Marca Marqueza. Również w czasie jego pracy w firmie Ducati w latach 2003-2009 udało mu się doprowadzić Ducati do zdobycia mistrzostwa (Casey Stoner 2007r.).

Honda potwierdza całkowitą rezygnację Suppo z udziału w MotoGP. Oficjalnie jest to uwarunkowane chęcią rozwijania się i poszukiwania nowych wyzwań.

Wciąż mam roczny kontrakt z HRC, ale w tej chwili firma ma wszystko pod kontrolą - zawodnicy i sponsorzy są pod kontraktem, więc większość mojej pracy jest już wykonana. Chciałem zmienić moje życie, więc wolę zrobić to teraz, aby umożliwić HRC zorganizowanie swojej pracy i planowanie przyszłości. Życzę wszystkiego najlepszego HRC, mają dwóch fantastycznych zawodników i silnych inżynierów, więc jestem pewien, że nadal będą osiągać sukcesy - powiedział Livio Suppo.

Image © Michelin