Menu

Dovizioso o Lorenzo: Pomagał mi

Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso / Ducati Team

Andrea Dovizioso przyznał, że jego partner zespołowy, Jorge Lorenzo, który startował przed nim podczas Grand Prix w Walencji, faktycznie "pomógł mu" podczas wyścigu, pomimo kontrowersji związanych z poleceniami zespołu.

Dovizioso szybko awansował z dziewiątej pozycji na piątą znajdując się za Jorge Lorenzo, który startował wyżej i jechał na czwartej lokacie. Jednak zamiast zyskania kolejnej pozycji, na rzecz swojego partnera z zespołu, Dovi cały czas podążał za Lorenzo i nie był w stanie go wyprzedzić.

Ducati wystosowało kilka komunikatów do Lorenzo mających na celu przepuszczenie swojego kolegi z zespołu, który wciąż miał szansę na tytuł, lecz hiszpański zawodnik nic sobie z tego nie robił i nadal jechał tuż przed Dovizioso.

Krótko po tym, jak Marquez popełnił błąd wyjeżdżając za szeroko w pierwszym zakręcie, obydwaj kierowcy Ducati zaliczyli upadki. Najpierw wywrócił się Lorenzo a chwilę potem Dovizioso. To ostatecznie rozstrzygnęło losy tytułu mistrzowskiego, który już po raz czwarty powędrował do Marca Marqueza.

Dovizioso wyjaśnił, że próbował wszystkiego, aby wygrać i nie będzie obwiniać swojego kolegi z zespołu za brak tytułu.

Nie byliśmy tak szybcy jak Marquez, ale walczyliśmy do samego końca - powiedział Dovizioso.

Naciskałem mocno od pierwszego okrążenia, nie popełniłem żadnych błędów i postawiłem się we właściwej pozycji, ale niestety nie miałem wielu kart do gry.

Na początku myślałem, że mogę wyprzedzić Jorge, ale były pewne punkty, w których przegrywałem, a w innych zyskiwałem: w końcu pozostanie za nim pomogło mi, więc było to pozytywne.

Wszyscy byliśmy na granicy, nawet Marc, który zdołał uratować się po raz kolejny przed upadkiem i chcę mu pogratulować, ponieważ także w tym roku udało mu się zrobić różnicę.

Dovizioso jest bardzo dumny z przebiegu swojego najlepszego sezonu w karierze, pomimo braku tytułu.

W każdym razie jestem bardzo zadowolony z tego sezonu - dodał.

Chcę podziękować wszystkim członkom zespołu, Ducati i wszystkim tym, którzy udzielili wsparcia, ponieważ nasz sezon był na najwyższym poziomie, pełen satysfakcji.

Image © Michelin