Menu

Silverstone zostaje w kalendarzu MotoGP do 2020 roku

Silverstone

Tor Silverstone pozostanie w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostw Świata po podpisaniu 3-letniego kontraktu włodarzy obiektu w Wielkiej Brytanii i Dorny.

Wszystko wskazywało na to, że runda MotoGP w Wielkiej Brytanii przeniesie się na Donington Park, po rozwiązaniu umowy z Circuit of Wales, którego spotkały problemy rozwojowe.

Promotor MotoGP, Dorna, poinformowała jednak, że zawodnicy, którzy będą walczyć w kolejnych latach w Motocyklowych Mistrzostw Świata, w rundzie w Wielkiej Brytanii mierzyć się będą po raz kolejny na torze Silverstone, który będzie obecny w mistrzostwach do 2020 roku.

W ostatnich latach zainwestowaliśmy sporo czasu i pieniędzy, aby fani MotoGP i zespoły mogły cieszyć się ofertą Silverstone i cieszymy się, że udało nam się podpisać kontrakt do 2020 roku - powiedział Stuart Pringle, dyrektor zarządzający Silverstone.

Dyrektor generalny Dorny, Carmelo Ezpeleta, dodał: Silverstone to kultowy brytyjski tor, więc naturalnie cieszymy się z możliwości kontynuowania na nim wyścigów.

Wielka Brytania jest ważnym rynkiem dla Dorny i musi pozostać w kalendarzu MotoGP, szczególnie w związku z wprowadzeniem w przyszłym roku British Talent Cup, który mamy nadzieję zainspiruje młodych ludzi do tworzenia następnych mistrzowskich pokoleń.

Silverstone pozostanie w kalendarzu do co najmniej końca 2020 roku. W przyszłym sezonie wyścig zaplanowano na 26 sierpnia.

Image © Michelin