Menu

Marc Marquez na czele trzeciego treningu GP Walencji. Vinales wystartuje w Q1

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda osiągnął najlepszy czas w trzecim treningu Grand Prix Walencji na torze Ricardo Tormo, wyprzedzając Johanna Zarco i Andreę Dovizioso, którzy zamknęli czołową trójkę.

Podobnie jak w piątkowych treningach, także i w porannym sobotnim bardzo dobrym tempem na początku sesji popisywał się Marc Marquez, jednak bardzo szybko został wyprzedzony przez innych zawodników plasując się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Hiszpan pod koniec sesji zdołał jednak osiągnąć najlepszy czas w postaci 1:30.255 i wskoczył na pierwszą lokatę, wyprzedzając o 0.246 sekundy Johanna Zarco i Andreę Iannone, który uzyskał identyczny czas, jak Francuz.

Czwarta lokata należała ostatecznie do Jorge Lorenzo z Ducati (1:30.603), który o 0.243 sekundy wyprzedził piątego Alexa Rinsa i o kolejne 0.037 sekundy Michele Pirro, który otrzymał kolejną szansę na start w MotoGP od Ducati.

Upadek na początku trzeciego treningu w zakręcie numer dwa nie odbił się na tempie Jacka Millera, który pod koniec sesji wskoczył na siódme miejsce z rezultatem 1:31.031, tracąc do najszybszego Marqueza 0.776 sekundy, ale utrzymał za sobą Valentino Rossiego (1:31.037), który rzutem na taśmę awansował do Q2 w zbiorczym zestawieniu treningów.

Czołową dziesiątkę zamknęli Dani Pedrosa (1:31.049) i Aleixa Espargaro (1:31.098).

Do Q2 nie zdołał natomiast awansować drugi z podopiecznych fabrycznej Yamahy Maverick Vinales, który znalazł się dopiero na czternastej pozycji, mimo poprawy czasu w trzecim treningu tuż za Calem Crutchlowem z LCR Hondy.

Image © Michelin