Menu

Lorenzo na czele drugiej sesji treningowej na torze Ricardo Tormo

jorge Lorenzo / Ducati Team

Jorge Lorenzo z Ducati wyznaczył najszybsze okrążenie podczas drugiego treningu Grand Prix Walencji, rundy kończącej Motocyklowe Mistrzostwa Świata w sezonie 2017.

Po raz kolejny bardzo dobrym tempem popisał się Marc Marquez, który przewodził stawce w pierwszej części drugiego piątkowego treningu, jednak bardzo dobrym okrążeniem pod koniec sesji popisał się Jorge Lorenzo, który wskoczył na prowadzenie z czasem 1:30.640.

Tuż za Hiszpanem plasował się Johann Zarco z Monster Yamaha Tech 3, jednak brak poprawy czasu spowodował, że na druga lokatę wskoczył Dani Pedrosa, ze stratą 0.122 sekundy, natomiast na trzecie Andrea Dovizioso, który do najszybszego Lorenzo tracił 0.309 sekundy.

Francuz spadł ostatecznie na czwarte miejsce (1:31.054), wyprzedzając piątego Marca Marqueza (1:31.243), który w ostatnich minutach sesji odnotował upadek i nie powrócił na tor.

Szósta lokata należała finalnie do Jacka Millera, który utrzymał tempo z pierwszego treningu i do najszybszego Hiszpana stracił 0.717 sekundy, wyprzedzając Cala Crutchlowa (1:31.383) oraz startującego z dziką kartą Michele Pirro (1:31.413), który był ósmy.

Poprawę osiągów odnotował natomiast Valentino Rossi z fabrycznej Yamahy. Włoch po słabszej formie w pierwszym treningu, awansował na dziewiątą lokatę z czasem 1:31.488, pozostawiając za sobą Pola Espargaro z KTM'a (1:31.615), który zamknął czołową dziesiątkę, jednak pod koniec sesji wypadł z toru w trzecim zakręcie.

Upadek zaliczył także Andrea Iannone z zespołu Suzuki. Włoch w dziesiątym zakręcie stracił panowanie nad motocyklem i z impetem wypadł z toru, nie powracając na pętlę do zakończenia sesji.

Image © Michelin