Menu

Michael van der Mark wystartuje w Grand Prix Walencji

Michael van der Mark / Monster Yamaha Tech 3

Kierowca Yamahy w Superbike Michael Van der Mark ponownie wystąpi w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w zespole Tech 3 zastępując kontuzjowanego Jonasa Folgera podczas finału sezonu w Walencji.

Van der Mark mógł zadebiutować w tym sezonie już podczas wyścigu w Aragonii, gdzie miał zastąpić również kontuzjowanego wcześniej Valentino Rossiego, lecz ostatecznie The Doctor powrócił do ścigania wcześniej niż tego oczekiwano.

Szansa na debiut nadeszła jednak w satelickim zespole Yamahy Tech 3, gdzie Van der Mark wystartował w Malezji za wcześniej wspomnianego Folgera.

Wyścig z loteryjnymi warunkami pogodowymi ukończył na szesnastym miejscu. Zespół zdecydował jednak zatrzymać u siebie zawodnika WSBK także na ostatni wyścig sezonu.

Szkoda, że Jonas nie może jeździć w Walencji, ale jestem naprawdę zaszczycony [znowu mnie o to proszono], ponieważ uważam, że wykonałem kawał dobrej roboty w Sepang - powiedział Van der Mark.

Nie jeździłem w Walencji od dłuższego czasu, ale mam nadzieję, że będzie trochę łatwiej niż w Malezji, skoro już znam motocykl, opony i hamulce.

Najważniejsze jest to, że mam nadzieję, iż będziemy mieli normalny suchy weekend, w którym będę mógł pokonać wiele okrążeń i poprawiać się razem z motocyklem.

Chcę wykonać krok naprzód i zlikwidować lukę do czołowych zawodników, plus, po prostu cieszyć się z jazdy, ponieważ to niesamowita okazja - dodał.

Image © Michelin