Menu

Pedrosa z pole position do wyścigu na torze Sepang, Dovizioso w pierwszym rzędzie, Marquez dopiero w trzecim

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa niespodziewanie wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Malezji po swoim ostatnim mierzonym okrążeniu przed Johannem Zarco i Andreą Dovizioso. Dopiero z siódmego pola do wyścigu wyruszy Marc Marquez.

Q1

Jako pierwszy mierzone okrążenie pokonał Bradley Smith z czasem 2:02.377, jednak jego czas po chwili poprawił jego partner z zespołu Pol Espargaro (2:00.940), jednak wynik drugiego z kierowców KTM’a pobił Danilo Petrucci (2:00.351).

Po swoim pierwszym okrążeniu na drugie miejsce premiowane awansem do drugiej części kwalifikacji Alex Rins (2:00.744). Po chwili Scott Redding awansował na drugą lokatę, jednak na swoim kolejnym okrążeniu kierowca Suzuki przejechał tor Sepang w czasie 2:00.144.

Po pierwszym przejeździe na czele Q1 znajdował się Alex Rins, za nim Danilo Petrucci, Scott Redding, Pol Espargaro, Alvaro Bautista, Loris Baz, Smith, Rabat Barbera, Abraham, Lowes i van der Mark.

Drugi przejazd jako pierwszy ponownie rozpoczął Bradley Smith i po swoim mierzonym okrążeniu jednak nie poprawił swojego najlepszego rezultatu. Z kolei partner Brytyjczyka Pol Espargaro, awansował do czołowej dwójki z czasem 2:00.187.

Po chwili pierwszą wywrotkę w MotoGP zaliczył Michael van der Mark w zakręcie numer 5. Kilka chwil później na torze leżał także Loris Baz w jedenastym zakręcie. Wywrotki w Q1 nie ustrzegł się również Pol Espargaro, który będąc na swoim najszybszym okrążeniu wywrócił się w zakręcie numer 12.

Ostatecznie w czołówce nie doszło do większych zmian i do drugiej części kwalifikacji awansowali Alex Rins i Pol Espargaro. Na polach startowych od 13. do 22 ustawią się – Danilo Petrucci, Scott Redding, Alvaro Bautista, Bradley Smith, Loris Baz, Sam Lowes, Tito Rabat, Hector Barbera, Karel Abraham i Michael van der Mark.

Q2

W drugiej części kwalifikacji przed Grand Prix Malezji jako pierwszy na tor wyjechał Marc Marquez, jednak nie ukończył swojego pierwszego mierzonego okrążenie w kwalifikacjach po wywrotce w ostatnim zakręcie, z kolei Miller, który holował się za Hiszpanem awansował na czoło z czasem 2:00.514. Czas Australijczyka poprawił Jorge Lorenzo z czasem 1:59.902, który jako pierwszy w kwalifikacjach zszedł z czasem poniżej 2:00.

Marquez szybko powrócił do boksu i od razu powrócił na tor na drugim motocyklu. Na swoim drugim mierzonym okrążeniu na czoło stawki awansował Johann Zarco (1.59.636), a za plecy Francuza awansował Maverick Vinales.

Marquez na pierwszym mierzonym okrążeniu na drugim motocyklu pojechał świetne okrążenie i przesunął się na trzecią lokatę. Po swoich pierwszych przejazdach na prowizorycznym pole position znajdował się Johann Zarco, a za jego plecami znajdowali się Maverick Vinales, Marc Marquez, Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo, Cal Crutchlow, Andrea Dovizioso, Andrea Iannone, Valentino Rossi, Alex Rins Jack Miller, a na tor do dopiero na ostatnie 3 minuty wyjechał Pol Espargaro.

Podczas wyjazdu na drugi przejazd Cal Crutchlow na zimnej przedniej oponie wywrócił się w zakręcie numer 7 toru Sepang i zakończył przedwcześnie kwalifikacje.

Na swoim drugim mierzonym okrążeniu awansował Dani Pedrosa, jednak świetne tempo zaprezentował Valentino Rossi który poprawił czas Hiszpana, jednak pogodził dwójkę Hondy i Yamahy i przesunął się na pierwszą lokatę.

Ostatecznie po swoich ostatnich mierzonych okrążeniach w kwalifikacjach pole position wywalczył Dani Pedrosa, przed Johannem Zarco i Andreą Dovizioso. Za czołową trójką znalazł się duet Movistar Yamahy (Valentino Rossi, Maverick Vinales), a drugi rząd na polach startowych uzupełni w jutrzejszym wyścigu Jorge Lorenzo.

Dopiero z siódmego pola do wyścigu o Grand Prix Malezji wyruszy Marc Marquez, a wraz z kierowcą Repsol Hondy trzeci rząd uzupełnią Alex Rins, Andrea Iannone. Z kolei w czwartym rzędzie ustawią swoje motocykle Cal Crutchlow, Jack Miller i Pol Espargaro.

Image © Michelin