Menu

Valentino Rossi najszybszy w trzecim treningu pobijąc barierę 2 minut

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi był najszybszym kierowcą trzeciego treningu przed wyścigiem o Grand Prix Malezji, pobijając jako jedyny w stawce barierę 2 minut. Za plecami Włocha znaleźli się Johann Zarco i Dani Pedrosa.

Pierwszym zawodnikiem, który poprawił swój czas z piątkowych treningów był Jack Miller. Australijczyk poprawił swój wczorajszy rezultat o 0.6 sekundy, co pozwoliło mu przesunąć się na 11. miejsce. Po chwili na czwartą lokatę awansował Cal Crutchlow za czasem 2:00.853, przed tym jak Valentino Rossi awansował do czołowej dziesiątki na twardej tylnej oponie.

Niedługo później na czoło awansował Miller z czasem 2:00.406, jednak Rossi po założeniu miękkiej opony najpierw awansował na czwartą pozycję, by później przesunąć na czoło tabeli wyników z czasem 2:00.246.

Włoch nie utrzymał prowadzenia, ponieważ jego były partner z zespołu poprawił jego rezultat z czasem 2:00.163, przed tym jak nieznacznie poprawił jego czas Dani Pedrosa, a później najlepszy debiutant w tym sezonie Johann Zarco.

Ostatecznie to Rossi po swoim 18 okrążeniu w trzecim treningu na torze Sepang, awansował na czoło stawki pobijając barierę 2 minut (1:59.947). Za plecami czołowej trójki znaleźli się kierowcy Ducati (Andrea Iannone i Jorge Lorenzo), a za nimi Jack Miller ze stratą ponad 0.2 sekundy.

Na siódmej lokacie znalazł się Cal Crutchlow przed Andreą Iannone i niespodziewanie daleko Marciem Marquezem, który stracił do Rossiego ponad 0.5 sekundy. Ostatnie miejsce premiowane awansem do Q2 zajął Maverick Vinales.

Image © Yamaha Motor Racing