Menu

Dovizioso z najlepszym czasem w pierwszym treningu na torze Sepang

Andrea Dovizioso / Ducati

Andrea Dovizioso wykręcił najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej na torze Sepang. Włoch rzutem na taśmę przesunął się na czoło na swoim ostatnim mierzonym okrążeniu, podobnie jak będący za jego plecami Alvaro Bautista i Johann Zarco.

Tuż przed rozpoczęciem sesji tor w niektórych częściach został zraszony przez delikatny deszczy, przez co na pierwszych okrążeniach kierowcy zdecydowali się korzystać z opon na mokrą nawierzchnię.

Pierwsze mierzone okrążenie na torze Sepang należał do Johanna Zarco, który pokonał malezyjski tor w czasie 2:12.631. Francuz na kolejnym okrążeniu poprawił swój rezultat o ponad 1 sekundę (2:11.428).

Po 10 minutach trwania sesji na czoło stawki awansował Alvaro Bautista na oponach typu slick z wynikiem 2:09.804. Kierowca Aspara podkręcił tempo na kolejnym okrążeniu i ukończył je z czasem 2:09.430. Po 15 minutach trwania sesji swoje okrążenie pomiarowe pokonało zaledwie siedmiu kierowców: Alvaro Bautista, Johann Zarco, Cal Crutchlow, Jack Miller, Hector Barbera, Alex Rins i Valentino Rossi.

28 minut przed zakończeniem sesji na pierwszą lokatę przesunął się Jack Miller z wynikiem 2:09.021. Australijczyk na kolejnych dwóch okrążeniach pojechał o 3.5 sekundy szybciej (2:05.774). Dopiero w połowie sesji treningowej na tor wyjechała większość kierowców.

Na 20 minut przed zakończeniem na czoło stawki przesunął się Scott Redding, Brytyjczyk stracił prowadzenie na rzecz Alvaro Bautisty jednak na kolejnym mierzonym okrążeniu powrócił na czoło stawki. Pięć minut później, na swoim pierwszym mierzonym okrążeniu na pierwszą lokatę przesunął się Marc Marquez (2:03.472).

Zarco dzięki holowaniu się za Valentino Rossim poprawił wynik kierowcy Repsol Hondy, jednak Marquez nie odpuścił i na kolejnym okrążeniu powrócił na czoło stawki z czasem 2:01.609. Po kilku wolniejszym okrążeniu Hiszpan ponownie podkręcił tempo z wynikiem 2:01.232.

10 minut przed zakończeniem sesji w czołowej 10 znajdowali się: Marquez, Iannone, Barbera Bautista, Miller, Zarco, Rossi, Crutchlow, Smith, Petrucci. W tym czasie duży moment przeżył Marc Marquez w zakręcie numer 14 i 7.

Andrea Dovizioso na pięć minut przed zakończeniem treningu na drugą lokatę awansował Andrea Dovizioso, a na trzecie Jorge Lorenzo. W międzyczasie Marquez jako pierwszy kierowca zszedł poniżej 2:01, których po swoim okrążeniu wyprzedził Cal Crutchlow, Johann Zarco i Hector Barbera.

Na ostatnim mierzonym okrążeniu na czoło stawki awansował Andrea Dovizioso z czasem 2:00.671. Za plecami kierowcy fabrycznego Ducati, znalazł się kierowca klienckiego zespołu bolońskiej marki Alvaro Bautista ze stratą poniżej 0.1 sekundy. Johann Zarco uzupełnił czołową trójkę z czasem 2:00.807.

W najszybszej piątce znaleźli się Maverick Vinales i Marc Marquez. Czołową dziesiątkę uzupełnili Cal Crutchlow, Karel Abraham, Hector Barbera, Dani Pedrosa i Jorge Lorenzo. Dopiero dwunasty rezultat odnotował Valentino Rossi.

Image © Ducati Corse