Menu

Aleix Espargaro opuści Grand Prix Malezji

Aleix Espargaro / Aprilia Gresini Racing

Aleix Espargaro nie będzie wstanie wziąć udział w Grand Prix Malezji, które odbędzie się w nadchodzący weekend na torze Sepang.

Starszy z braci Espargaro złamał czwartą kość śródręcza lewej ręki, w trakcie wypadku w pierwszym zakręcie podczas ostatniego wyścigu na torze Phillip Island.

Kierowca Aprilii przejdzie operację na nabawioną kontuzję, przez co nie będzie wstanie wziąć udział w wyścigu na torze Sepang. Espargaro potwierdził, że musiał wrócić do Hiszpanii na operację, co uniemożliwi mu obecność podczas przedostatniej rundy sezonu w Malezji.

Tuż po nabawieniu się kontuzji miałem pomysł, aby nie poddawać się operacji i wystartować w Malezji - przyznał Aleix Espargaro. Niestety sytuacja zmusiła mnie do powrotu do domu na operację, abym mógł odzyskać pełnię sprawności [na rundę w] Walencji. W porozumieniu się z dr Mirem, zgodziłem się na przeprowadzenie operacji w Barcelonie w czwartek.

To był niefortunny wypadek, ale jestem skupiony na starcie w ostatnim wyścigu sezonu, gdzie będę chciał zademonstrować poziom Aprilii RS-GP, który osiągnąłem.

Aprilia potwierdziła, że nikt nie zastąpi Espargaro w Malezji i Sam Lowes będzie jedynym reprezentantem włoskiego producenta na torze Sepang.

Image © Michelin