Menu

Michelin dostawcą opon w MotoGP do 2023 roku

Michelin

Francuski producent opon pozostanie wyłącznym dostawcą opon w królewskiej serii MotoGP co najmniej do 2023 roku po uzgodnieniu nowego kontraktu z władzami serii.

Michelin powrócił w zeszłym sezonie do Motocyklowych Mistrzostw Świata zastępując firmę Bridgestone. W sobotę ogłoszono podpisanie nowej umowy przedłużającej współpracę o kolejne pięć lat.

Cieszymy się z tego, że zdobyliśmy zaufanie Carmelo Ezpelety i jego zespołu - powiedział Pascal Couasnon, dyrektor Michelin Motorsport.

Michelin zamierza wykorzystać swoją stałą współpracą z firmą Dorna Sports do dalszego rozwijania coraz bezpieczniejszych i bardziej konkurencyjnych opon wyścigowych oraz innowacji, które będą korzystne dla opon drogowych.

Michelin jest również zachwycone kontynuacją współpracy z zespołami i zawodnikami, którzy przyjęli nas serdecznie po naszej nieobecności w mistrzostwach.

Ezpeleta dodał: Jestem zachwycony, że MotoGP i Michelin będą kontynuować swoją współpracę przez kolejne pięć lat.

MotoGP wciąż idzie do przodu, emocjonuje i powoduje dreszcze u fanów, ponieważ Michelin pojawił się na pokładzie w 2016 roku i jesteśmy dumni, że nasze partnerstwo ponownie stanie się podstawą kolejnych pięciu lat dla wspaniałych wyścigów.

To fantastyczna wiadomość dla mistrzostw, zespołów i zawodników, gdy patrzymy w przyszłość.

Image © Michelin