Menu

Marc Marquez zdobywcą pole position w Australii. Trudna sesja dla Dovizioso

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez wystartuje do niedzielnego wyścigu o GP Australii z pierwszego pola. Reprezentant Repsol Hondy zanotował czas 1:28.386 i okazał się o 0.333s szybszy od Mavericka Vinalesa z fabrycznego zespołu Yamahy. Obok wspomnianej dwójki z pierwszego rzędu wystartuje także Johann Zarco, który na mecie stracił zaledwie 0.025s do Vinalesa.

Marquez zdominiwał 15-minutową sesję Q2 i regularnie notował najlepsze czasy okrążeń. Początkowo na równi z Marquezem utrzymywali się Andrea Iannone i Jack Miller. Kiedy lider klasyfikacji odnotował wynik 1:28.884, Miller na trzeciej pozycji tracił zaledwie 0.08s.

Taki układ utrzymywał się do finałowego etapu sesji, kiedy Johann Zarco awansował na pozycję lidera, a po chwili jego wynik przebił Maverick Vinales. Ostatnie słowo należało jednak do Marqueza, który w momencie pojawienia się flagi, odnotował najlepszy czas i finiszował przed Vinalesem oraz Zarco.

Andrea Iannone i Jack Miller pozostali na czwartej i piątej lokacie. Przypomnijmy jednak, że dla Millera jest to pierwszy jego start od czasu złamania nogi podczas treningu trzy tygodnie temu.

Drugi rząd uzupełnił Pol Espargaro, który zapewnił zespołowi KTM najlepszą pozycję w ich debiutanckim sezonie. Co więcej, drugi z reprezentantów tej ekipy, Bradley Smith, również finiszował w czołowej dziesiątce i był dziewiąty.

Obu kierowców przedzielili Valentino Rossi i Aleix Espargaro. Cal Crutchlow, mimi wywrotki na szybkim okrążeniu, zdołał uzupełnić pierwszą dziesiątkę. Utrzymał za sobą Andreę Dovizioso - głównego rywala Marqueza w walce o tytuł - finiszującego dopiero na jedenastej pozycji.

Image © Michelin