Menu

Marc Marquez najszybszy w trzecim treningu na przesychającym torze Phillip Island

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez ponownie był najszybszym kierowcą na torze Phillip Island z czasem 1:38.522. Hiszpan zaliczył jednak wywrotkę w zakręcie numer 6. Za plecami kierowcy Repsol Hondy znaleźli się Johann Zarco i Pol Espargaro.

Tuż przed rozpoczęciem sesji treningowej MotoGP tor został zraszony przez delikatne opady deszczu, jednak po 10 minutach trwania sesji nad tor dotarły deszczowe chmury, które po kilku minutach odeszły od toru i ponownie na australijskim obiekcie Phillip Island znów świeciło słońce.

Pierwsze mierzone okrążenie należało do Lorisa Baza, który pokonał wilgotnym torze w czasie 1:44.774, ale po chwili czas Francuza poprawił Jack Miller 1:43.082. Kilka chwil później na czoło stawki awansował Marc Marquez z czasem 1:42.881. Hiszpan na kolejnym okrążeniu poprawił swój wyniki na 1:41.532, jednak chwilę później czas kierowcy Repsol Hondy pobił Johann Zarco (1:41.489).

Za nim na torze zaczął padać deszcz czas okrążenia zdołało wykonać 13 kierowców, jednak mimo opadów kierowcy zaczynali wykręcać lepsze czas. Po 15 minutach trwania sesji wywrotkę zaliczył Johann Zarco w zakręcie numer 10, będąc na szybkim okrążeniu. Francuz stracił przyczepność tyłu, przez co został „katapultowany” z motocykla.

10 minut później na czoło stawki awansował Jorge Lorenzo z czasem 1:40.079. Jadący za Hiszpanem Danilo Petrucci również poprawił swój rezultat, jednak był on wolniejszy o 0.5 sekundy. Za plecy kierowców Ducati przesunął się także Dani Pedrosa ze strata 0.7 sekundy do Lorenzo.

Okrążenie później na czoło stawki awansował słynący z dobrej jazdy na deszczu Danilo Petrucci z czasem 1:39.356. W tym samym czasie wywrotkę zaliczył Andrea Iannone. W międzyczasie do czołowej piątki awansował Maverick Vinales ze stratą 1.2 sekundy do najszybszego oraz Marc Marquez ze stratą 1.5 sekundy.

20 minut przed zakończeniem sesji na czoło stawki powrócił Marc Marquez z czasem 1:39.194, a na kolejnym okrążeniu Hiszpan poprawił swój najlepszy rezultat na 1:38.522. W tym samym czasie do czołowej piątki awansował Jack Miller oraz Andrea Dovizioso.

Na 15 minut przed zakończeniem sesji na drugim motocyklu powrócił Johann Zarco i po jednym kontrolnym okrążeniu, na kolejnym awansował na czwartą lokatę ze stratą 1.4 sekund. Na czele utrzymał się Marc Marquez za nim Danilo Petrucci, Andrea Dovizioso, Johann Zarco, Jorge Lorenzo, Jack Miller, Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Pol Espargaro, Cal Crutchlow.

7 minut przed zakończeniem sesji w zakręcie numer 8 po najechaniu na mokrą białą linię wywrócił się Jorge Lorenzo. Niestety kierowca Ducati idąc utykał i udał się do centrum medycznego na badania kontrolne. Po chwili w szóstym zakręcie przewrócił się także Marc Marquez po tym jak przód jego motocykla stracił przyczepność po zjechaniu z wysuszonej linii wyścigowej na mokrą część toru.

Ostatecznie na czele stawki utrzymał się Marc Marquez z wynikiem 1:38.522. Na drugiej lokacie znalazł się Johann Zarco ze stratą 0.4 sekundy. Za Francuzem w czołowej piątce znaleźli się Pol Espargaro (0.5 sekundy), Karel Abraham (0.7 sekundy) i Danilo Petrucci (0.8 sekundy).

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Andrea Dovizioso i Jack Miller.

Przez opady deszczu swojego najlepszego czasu okrążenia nie byli wstanie poprawić między innymi Jorge Lorenzo i Valentino Rossi, którzy w zsumowanych wynikach piątkowych treningów znajdowali się poza czołową dziesiątką, przez co będą zmuszeni do wzięcia udziału do rozpoczęcia kwalifikacji od ich pierwszego segmentu.

Image © Michelin