Menu

Maverick Vinales liczy na błędy rywali

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Maverick Vinales przyznał, że jego walka o tytuł zależy od tego, czy jego główni rywale popełnią jakieś błędy co pozwoliłoby mu odrobić straty.

Vinales dobrze rozpoczął swoją przygodę z Yamahą. Przedsezonowe testy przebiegały pod jego dyktando, podobnie jak początek sezonu, kiedy to wygrał pierwsze dwa wyścigi. Później nie było już tak dobrze i zdarzały się błędy, a także motocykl Yamahy nie zawsze potrafił być konkurencyjny.

W rezultacie Vinales znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej ze stratą 41. punktów do Marca Marqueza i aż 30. punktów do Andrei Dovizioso.

Zawodnik Yamahy zgodził się, że potrzebuje błędów swoich rywali, aby nadal walczyć o tytuł, który nie jest w naszych rękach, po trudnych wyścigach dla Yamahy.

Przed sezonem Phillip Island był torem, na którym byłem najszybszy i najbardziej spójny, ale przyjeżdżamy tu z zupełnie innym motocyklem - powiedział Hiszpan.

Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć i jest to tor, który lubię. Myślę tylko o jeździe i nie ma już presji.

Teraz nie jest to (walka o tytuł - przyp. red.) w naszych rękach, nasi przeciwnicy będą musieli popełnić błąd, więc będzie to trudne.

Będziemy po prostu starali się cieszyć, uzyskać z motocykla najwyższy poziom i spróbować powalczyć o kolejną wygraną.

Image © Michelin