Menu

Aleix Espargaro na czele w drugim treningu GP Australii

Aleix Espargaro / Aprilia Gresini Racing

Aleix Espargaro z zespołu Aprilia Gresini Racing zanotował najszybszy czas drugiej sesji treningowej. Za plecami Hiszpana znaleźli się główni kandydaci do tytułu Marc Marquez i Andrea Dovizioso.

Na pierwszym okrążeniu najszybszy czas wykręcił Scott Redding z czasem 1:31.548, ale na kolejnym Marc Marquez pobił czas Brytyjczyka z wynikiem 1:29.810. Za plecami Hiszpana znaleźli się Maverick Vinales i Andrea Dovizioso, tracący mniej niż 0.2 sekundy.

Po 10 minutach trwania sesji na czoło awansował Aleix Espargaro z czasem 1:29.225. Marquez po chwili wskoczył na drugą lokatę ze stratą 0.1 sekundy do swojego rodaka. Za kierowcą Repsol Hondy znaleźli się Andrea Dovizioso.

W zakręcie numer 4 niespodziewaną wywrotkę zaliczył Alvaro Bautista, który nagle stracił przyczepność przodu na okrążeniu wyjazdowym. Po 15 minutach trwania sesji większość kierowców zjechało do boksów. W zakręcie numer 10 po chwili wywrócił się również Tito Rabat.

Przed drugimi przejazdami na czele stawki znalazł się Aleix Espargaro, Marc Marquez, Andrea Dovizioso, Maverick Vinales, Andrea Iannone, Valentino Rossi, Danilo Petrucci, Cal Crutchlow, Alex Rins i Scott Redding.

Odległą pozycję zajmował Jorge Lorenzo, który po dobrym pierwszym treningu, w drugiej sesji znajdował się na 20 minut przed zakończeniem na osiemnastej lokacie. W zakręcie numer 8 w tym samym czasie wywrócił się Maverick Vinales. A po chwili w dziesiątym zakręcie wywrotkę zaliczył zastępujący Jonasa Folgera, Broc Parkes.

Na 15 minut przed zakończeniem sesji do czołowej dziesiątki powrócił Jack Miller na szóstym miejscu z czasem 1:29.701. Za plecy faworyta lokalnej publiczności wskoczył Bradley Smith tracący do najszybszego Aleixa Espargaro 0.9 sekundy.

Vinales powrócił na tor na drugim motocyklu na 5 minut przed zakończeniem sesji, ale mimo poprawy w pierwszym sektorze nie zdołał poprawić czasu. W ostatnich minutach kierowcy rotowali się pozycjami notując coraz lepsze rezultaty.

Aleix Espargaro jako jeden z niewielu nie poprawił swojego czasu i z czasem 1:29.225 był najszybszym kierowcą drugiej sesji treningowej. Marquez stracił do kierowcy Aprilii zaledwie 0.005 sekundy. Dovizioso również w Australii jest blisko swojego najgroźniejszego rywala, do którego stracił zaledwie 0.1 sekundy.

W czołowej piątce znaleźli się jeszcze Cal Crutchlow, który po problemach na początku sesji przebił się na czołowe miejsca oraz Maverick Vinales, który świetnym początku treningu ostatecznie musiał nacieszyć się piątą lokatą.

Problemy miał również Jack Miller, który przez długi czas nie mógł odnaleźć dobrego tempa na Phillip Island, jednak ostatecznie udało mu się wykręcić szósty czas. Za plecami Australijczyka znalazł się Andrea Iannone, który stracił niespełna 0.4 sekundy do najszybszego kierowcy.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Johann Zarco, Dani Pedrosa i Pol Espargaro, który stracił do swojego starszego brata tylko 0.5 sekundy. Tuż za najszybszą dziesiątką znaleźli się między innymi Jorge Lorenzo i Valentino Rossi.

Image © Michelin