Menu

Broc Parkes zastąpi Jonasa Folgera w Grand Prix Australii

Broc Parkes / Yamaha

Zespół Monster Yamaha Tech 3 poinformował, że Australijski kierowca Broc Parkes zastąpi niedysponowanego Jonasa Folger w nadchodzącym Grand Prix Australii.

Po zachorowaniu przez Niemca prawdopodobnie na mononukleozę, opuścił on Grand Prix Japonii na którym zastępował go kierowca testowy Yamahy Kohta Nozane.

Zespół kliencki Yamahy przyznał, że bardzo zależało im na tym, aby Folger opuścił wyścig na torze Phillip Island, który odbędzie się w ten weekend, zalecając Niemcowi pozostanie w domu pod opieką lekarzy.

Jego miejsce w Australii zajmie 35-letni Parkes, kolejny członek grupy kierowców Yamahy startujący w wyścigach endurance, który ostatni raz startował w wyścigu MotoGP w Walencji w 2015 roku, zastępując wówczas kontuzjowanego Alexa de Angelisa.

Miniony sezon spędził w zespole Paul Bird Motorsport, zdobywając 11. miejsce na koniec sezonu, startując zarówno w zawodach Brytyjskich Superbike’ów oraz Mistrzostwach Świata Endurance.

Oczywiście chciałbym podziękować zespołowi Monster Yamaha Tech 3, za danie mi niesamowitej szansy na ściganie się w moim domowym Grand Prix przed moimi wszystkimi kibicami i rodziną - przyznał Parkes.

Nie mogę się już doczekać zasiednięcia na Yamasze YZR-M1 na Phillip Island, dam z siebie wszystko!

Image © Yamaha Motor Racing