Menu

Lorenzo miał problemy z przyczepnością w Grand Prix Japonii

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo powiedział po wyścigu na torze Motegi, że „niemożliwe” było do uzyskania przez niego lepszego tempa podczas Grand Prix Japonii, po tym, jak musiał walczyć o przyczepność na mokrej nawierzchni.

Lorenzo na początku wyścigu szybko przebił się z piątej pozycji na prowadzenie, lecz z czasem zaczął bardzo szybko tracić coraz więcej pozycji w najgorszym momencie będąc nawet dopiero na dziewiątej lokacie.

W drugiej części wyścigu Hiszpanowi udało się odrobić parę pozycji co pozwoliło mu ukończyć wyścig na 6. miejscu, jednak nie posiadał tempa, aby nawiązać walkę z czołówką mówiąc, że brakowało mu około „sekundy na okrążeniu” w porównaniu do liderów.

Nie mogę być zadowolony z mojego wyścigu, ponieważ mieliśmy potencjał, aby spróbować wygrać, jeśli nie było by tak dużo wody na torze - powiedział Lorenzo. Nie byliśmy w stanie znaleźć właściwej sytuacji, aby być szybkim w tych warunkach i bez tylnej przyczepności nie było to dla mnie niemożliwe.

Od razu jak zacząłem czuć się lepiej na motocyklu, poprawiłem tempo i udało mi się wyprzedzić [Maverick] Vinales, [Johann] Zarco i Aleix Espargaro. W końcu brakowało nam prawie sekundy na okrążeniu, a szkoda, bo w ten weekend zawsze byliśmy szybcy

Image © Ducati Corse