Menu

Suzuki przetestowało 'wąsy' w trakcie treningów na torze Motegi

Andrea Iannone / Suzuki ECSTAR

Podczas obu deszczowych piątkowych sesji treningowych kierowcy Suzuki testowali nową aerodynamiczną przednią owiewkę na torze Motegi, która została żartobliwie nazwana przez zespół jako „wąsy”.

Alex Rins jako pierwszy korzystał z nowego elementu w pierwszym treninigu, z kolei jego partner z zespołu Andrea Iannone miał do dyspozycji nowe rozwiązanie w trakcie popołudniowej sesji.

Obaj kierowcy zakończyli drugi trening w czołowej dziesiątce, Iannone zajął siódmą a Rins dziesiątą lokatę. Hiszpan z kolei podczas porannej sesji zajął ósmą pozycję.

„Wąsy” to drugi typ aerodynamicznej owiewki Suzuki zastosowanej w tym roku, po raz pierwszy na wykorzystanie bardziej aerodynamicznej owiewki, japoński producent zdecydował się już w przedsezonowych testach, a także wielokrotnie podczas wyścigów w tym sezonie.

Owiewka Suzuki bardzo przypominała rozwiązanie włoskich producentów Ducati i Aprilii, które stosowały w swoich motocyklach wystające skrzydła po obu stronach przedniego koła.

Nowa owiewka na pewno nieco pomaga w skręcaniu - powiedział Iannone zapytany o wrażenia z jazdy. Myślę, że jest to interesujące, ponieważ każdy w tym roku pracuje nad tą częścią. Jestem bardzo zadowolony z tego, że Suzuki przygotowało te nowe elementy.

Włoch dodał, że jest optymistycznie nastawiony i jest pewny pokazania siły Suzuki podczas tego weekendu na torze Motegi, po trudnym sezonie, kiedy to jego najlepszym rezultatem była siódma lokata.

Jestem zadowolony z dzisiejszego dnia, to jeden z naszych najlepszych piątków. Rano bardzo dobrze czułem się na motocyklu. Popołudniu poprawiłem tempo i mój czas okrążenia, utrzymywałem się w czołowej dziesiątce mniej lub więcej. Mamy dobrą okazję na dobry weekend - dodał włoski kierowca Suzuki.

Image © Suzuki-Racing