Menu

Dovizioso z najlepszym czasem w drugim treningu na torze Motegi

Andrea Dovizioso / Ducati Team

Andrea Dovizioso z zespołu Ducati osiągnął najlepszy rezultat podczas drugiej sesji treningowej Grand Prix Japonii na torze Motegi.

Drugi trening na japońskim obiekcie bardzo dobrze rozpoczął Marc Marquez, który zanotował pierwszy rezultat na poziomie 1:55.418, jednak w połowie sesji został wyprzedzony przez Andreę Dovizioso, który zszedł na 1:54.877, co pozwoliło mu awansować na pierwszą lokatę.

Bardzo dobre tempo prezentował także Johann Zarco z zespołu Monster Yamaha Tech 3. Francuz swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:55.468, co dało awans na drugie miejsce, jednak poprawę rezultat odnotował Marquez, który wskoczył ponownie za Włocha ze stratą 0.043 sekundy.

Hiszpan tuż po zakończeniu szybkiego kółka wywrócił się w czwartym zakręcie i zakończył tym samym sesję, co pozwoliło utrzymać się Dovizioso na pierwszej lokacie.

Zarco, który do tej pory plasował się na trzecim miejscu, nie zdołał utrzymać swojej pozycji, po szybkich okrążeniach w wykonaniu Aleixa Espargaro, który z czasem 1:55.061 awansował tuż za Marqueza oraz Jorge Lorenzo, który tracił do poprzedzającego go Hiszpana 0.173 sekundy.

Szósta lokata finalnie należała do Danilo Petrucciego z zespołu OCTO Pramac Racing, który o 0.073 sekundy wyprzedzał siódmego Andreę Iannone (1:55.614) i Daniego Pedrosę o kolejne 0.159 sekundy.

Czołową dziesiątkę zamknęli Cal Crutchlow z LCR Hondy, który odnotował rezultat w postaci 1:56.149 oraz Alex Rins z Suzuki, który okrążenie toru Motegi pokonał w czasie 1:56.229.

Poza czołową dziesiątką znaleźli się tymczasem obaj zawodnicy fabrycznej Yamahy. Maverick Vinales (1:56.376) odnotował jedenasty czas, natomiast Valentino Rossi znalazł się 0.059 sekundy za swoim zespołowym kolegą. Obaj zawodnicy przez większość sesji prezentowali przeciętne tempo i dopiero pod koniec treningu zdołali wyprzedzić Kohtę Nozane, zastępcę Jonasa Folgera z Monster Yamaha Tech 3, który finalnie znalazł się na trzynastej pozycji.

Image © Ducati Team