Menu

Jonas Folger nie wystartuje w Grand Prix Japonii

Jonas Folger / Monster Yamaha Tech 3

Jonas Folger z zespołu Monster Yamaha Tech 3 nie wystartuje w zbliżającej się rundzie o Grand Prix Japonii na torze Motegi, czego przyczyną okazały się problemy zdrowotne.

Niemiecki kierowca pojawił się w Japonii by wystartować w kolejnej rundzie Motocyklowych Mistrzostw Świata na torze Motegi, jednak w środę trafił do Clinici Mobile, w której został przebadany i poproszony o powrót do Monachium w celu przeprowadzenia kolejnych testów.

Folger tym samym opuści rywalizację na japońskim obiekcie, natomiast kolejne dwa starty w Australii i Malezji stoją pod dużym znakiem zapytania.

Przyjechałem do Japonii i byłem zmotywowany na trzy wyścigi z rzędu, ale czuję się naprawdę słaby od rund w Misano i Aragonii - przyznał Jonas Folger.

Po przyjeździe tutaj walczyłem z poziomem mojej energii i nawet wyjście z pokojowego hotelowego było dla mnie niemożliwe. Musiałem również opuścić kilka wydarzeń Yamahy za co bardzo przepraszam.

Spotkałem się z Hervem (Poncharal, szef zespołu Monster Yamaha Tech 3 - przyp. red.) w środę wieczorem i postanowiliśmy, że rano udam się na badania do lekarza.

Doktor Charte z Clinici Mobile poradził mi abym natychmiast wrócił do Niemiec i przeprowadził serię badań krwi. W przeszłości miałem wirusa Epstein Barr i prawdopodobne jest, że wrócił ponownie, jednak nie możemy być pewni dopóki nie przejdę testów w Monachium.

Bardzo mi przykro z powodu całego zespołu Yamaha, ponieważ to ich domowa runda, jednak chciałbym im podziękować za wsparcie - dodał niemiecki zawodnik.

Image © Michelin