Menu

Bradley Smith pozostanie w zespole KTM'a na sezon 2018

Bradley Smith / KTM

KTM potwierdził, że ich dotychczasowy skład kierowców MotoGP pozostanie niezmieniony na sezon 2018, co oznacza, że Pol Espargaro i Bradley Smith utrzymają swoje miejsce w królewskiej klasie.

Mimo wzięcia w kilku rundach w tym sezonie dzięki dzikim kartom przez kierowcę testowego KTM Mikę Kallio, jednak Smith, który był typowany do opuszczenia ekipy austriackiego producenta, pozostanie etatowym kierowcą na kolejny sezon.

Kallio pozostanie kierowcą testowym KTM’a i podobnie jak w tym sezonie weźmie udział w wybranych rundach w 2018 roku.

Potwierdzenie kończy spekulację na temat zmiany Smith’a z Kallio, po rozczarowującym sezonie Brytyjczyka.

Smith wyprzedza Kallio o zaledwie trzy punkty w mistrzostwach, podczas gdy Fin pojechał dotychczas w zaledwie trzech wyścigach.

KTM wspiera Bradley’a Smith’a od pierwszych testów motocykla KTM RC16 w Walencji w 2016 roku. Bardzo dobrze dopasował się do zespołu i ciężko pracował w każdym teście, treningu i wyścigu, rozwijając motocykl o nowe części, który przybywały do garażu w każdym wyścigu - czytamy w oświadczeniu KTM’a.

Zespół chciałby potwierdzić, że w 2018 roku Smith pozostanie [naszym kierowcą] licząc na to, że w przyszłości będzie osiągał lepsze wyniki i czasy okrążeń. To zwycięzca wyścigu Grand Prix, kierowcy stający na podium w trzech różnych kategoriach Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Image © KTM