Menu

Aoyama zastąpi kontuzjowanego Miller'a w GP Japonii

Hiroshi Aoyama

Kierowca testowy Hondy, Hiroshi Aoyama ponownie weźmie udział w wyścigu MotoGP na swoim domowym torze Motegi, zastępując kontuzjowanego Jack’a Miller’a.

Miller złamał nogę podczas wypadku na treningu w Andorze w miniony piątek i nie weźmie udziału w nadchodzącym Grand Prix Japonii.

Honda zadecydowała, że w jej klienckim zespole Marc VDS w zamian za kontuzjowanego Australijczyka wystąpi jej kierowca testowy, 35-letni Aoyama.

Japończyk jako mistrz 250cc z 2009 roku, w 2010 roku zadebiutował w MotoGP. Rok później zajął swoje najlepsze miejsce na koniec sezonu, którym była 10 lokata w barwach zespołu Gresini Honda.

W 2012 roku zdecydował się na starty w barwach Hondy w Mistrzostwach Świata Superbike’ów, jednak w kolejnym sezonie powrócił do MotoGP z zespołem Avintia Racing, a rok później przeszedł do ekipy Aspara.

Od czasu zajęcia funkcji kierowcy testowego Hondy wziął udział w sześciu wyścigach.

Na początek chciałbym życzyć Jack’owi szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że będzie gotowy na swoją domową rundę Grand Prix na torze Phillip Island. Nigdy nie jest miło zastępować kontuzjowanego kierowcę, ale mam nadzieję, że wykonam najlepszą pracę dla Jack’a i zespołu na torze Motegi - powiedział Aoyama.

Image © @TeamEG00MarcVDS