Menu

Szef MotoGP: Lorenzo powalczy o tytuł w 2018 roku

Jorge Lorenzo

Carmelo Ezpeleta uważa, że Jorge Lorenzo w kolejnym sezonie będzie walczyć o tytuł razem z Ducati.

Po latach jazdy w zespole Yamaha, Lorenzo w tym roku przeszedł do Ducati i uczy się jazdy w tym sezonie na wcześniej nieznanej sobie maszynie. Jego najlepsze wyniki to dwa trzecie miejsca w Jerez i Aragonii. Obecnie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, więc jest to jego najmniej udany sezon w całej karierze.

Wierzę, że Jorge będzie walczył o mistrzostwo w przyszłym roku. Nie ma wątpliwości, że w Ducati każdy jest szczęśliwy, że go ma. Myślę, że Lorenzo notuje progres, prowadząc w kilku wyścigach przez wiele okrążeń. To prawda, że nadal musi lepiej zrozumieć Ducati i opony, ale Jorge robi to krok po kroku - powiedział Ezpeleta dla Autosport.com.

Forma Lorenzo uległa znacznej poprawie od czasu sierpniowych ulepszeń, jakie wprowadziło do swojego motocykla Ducati. Hiszpan był na prowadzeniu w trzech z czterech ostatnich wyścigów, w tym przez 15 okrążeń przed dwoma tygodniami w Aragonii, zanim został wyprzedzony przez fabrycznych motocyklistów Hondy.

Kolega z zespołu Lorenzo, czyli Andrea Dovizioso, jest w Ducati od 2013 roku. W dotychczasowej karierze jest to jego najlepszy sezon, w którym cały czas walczy o tytuł mistrzowski. Dovizioso wygrał cztery wyścigi w tym sezonie i na cztery rundy przed końcem tegorocznej rywalizacji ma 16 punktów straty do lidera Marca Marqueza.

Image © Michelin