Menu

Rossi potrzebuje jazdy na suchej nawierzchni, aby w pełni ocenić swoje możliwości

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi przyznał, że potrzebuje pojeździć na suchej nawierzchni w sobotę, aby być w pełni pewnym, że jest wstanie wziąć udział w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Aragonii.

Włoch prowadził motocykl MotoGP po raz pierwszy od czasu złamania prawej nogi, 22 dni po wypadku na motocyklu motocross’owym podczas piątkowych sesji treningowych, podczas których nawierzchnia toru MotorLand Aragon była mokra.

Rossi zakończył dzień na 20. miejscu i stratą 2 sekund do najszybszego Daniego Pedrosy.

Kierowca Yamahy przyznał, po piątkowych jazdach, że nie czuje zbyt mocnego bólu w prawej nodze w trakcie treningów oraz że nie powstał, żaden dodatkowy obrzęk, jednak dodał, że na mokrym torze jest mu zdecydowanie łatwiej.

Zapytany o to, czy jest pewny tego, że może wystartować w niedzielę, odpowiedział, że potrzebuje sprawdzić się na suchej nawierzchni, jeśli chce być w pełni pewny siebie.

Podczas warunków takich jak dzisiaj, kiedy jest mokro, nie mam praktycznie żadnych problemów - powiedział Rossi. Na pewno na suchym będę miał dużo większe problemy.

Muszę jeździć nieco inaczej, [na suchym] dużo bardziej obciążane będą ramiona i barki, ponieważ nie mam wystarczającej siły w nodze, aby hamować tylnym hamulcem. Z drugiej strony na suchym muszę więcej przechodzić z jednej strony motocykla na drugą.

W [mokrych] warunkach nie mam żadnych problemów, ale muszę czekać na suchą nawierzchnię jutro i mam nadzieję, że będą dobre warunki.

Image © Yamaha Motor Racing