Menu

Vinales mocno sfrustrowany brakiem postępu Yamahy na mokrej nawierzchni

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Pretendent do tytułu MotoGP, Maverick Vinales przyznał po piątkowych treningach, że jest mocno sfrustrowany pogorszeniem osiągów Yamahy na mokrej nawierzchni, po tym jak w pierwszym treningu Grand Prix Aragonii odnotował 20. czas, a podczas drugiego treningu zajął 17. pozycję.

Po tym jak po wyścigu w Misano, kiedy to ponownie miał problem z osiągami Yamahy na mokrej nawierzchni przyznał, że japoński producent musi poprawić się na mokrej nawierzchni jeśli chce rywalizować o tytuł z Hondą i Ducati, Vinales powtórzył, że aby szansa Yamahy na mistrzostwo nie przepadła, to musi go wysłuchać.

Jest naprawdę trudno - przyznał po piątkowych jazdach Vinales. Jeśli mam być szczery, to jesteśmy mocno sfrustrowani.

W Misano zrobiliśmy duży krok naprzód z motocyklem na mokrej nawierzchni, czułem się dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o przód. Tutaj jednak [jazda] motocyklem znów jest trudna. Przy przyspieszaniu nie ma przyczepności, przez co bardzo się ślizgam i trudno przez to przejechać [dobre] okrążenie.

Na wejściu w zakręt mam dobrą przyczepność, podobną jak w Misano, ale jeśli chodzi o trakcję to jest ona fatalna. Zawsze staram się poprawić na mokrym to ważny element jazdy. Przed nami wyścigi w Japonii, Australii i Malezji, gdzie może być mokry wyścig.

Jeśli nadal będziemy niekonkurencyjni, mistrzostwo nam ucieknie, więc musimy się poprawić - dodał kierowca Yamahy.

Image © Yamaha Motor Racing