Menu

Pedrosa z najlepszym czasem na wilgotnym torze Motorland Aragon

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa z zespołu Repsol Honda wyznaczył najlepszy czas okrążenia podczas drugiego treningu na wilgotnym torze Motorland Aragon, wyprzedzając Jorge Lorenzo z Ducati.

Po raz kolejny bardzo dobrym tempem na torze w Aragonii popisał się Marc Marquez, który od pierwszych minut sesji plasował się na pierwszej lokacie w zestawieniu, jednak późniejszy brak wyjazdu na tor spowodował, że polepszające się warunki zdołali wykorzystać Jorge Lorenzo, a następnie Dani Pedrosa, który jako jedyny zawodnik w stawce zdołał pokonać barierę dwóch minut.

Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:59.858, co o dwie dziesiąte pozwoliło wyprzedzić zawodnika Ducati #99, a także trzeciego w zestawieniu Johanna Zarco z zespołu Monster Yamaha Tech 3.

Czwarta lokata finalnie należała do Marca Marqueza, który do swojego zespołowego kolegi stracił nieco ponad pół sekundy, jednak zdołał utrzymać za sobą Karela Abrahama, który znalazł się na piątej lokacie oraz szóstego Cala Crutchlowa i siódmego Sama Lowesa.

Andrea Dovizioso z Ducati był ósmy, natomiast czołową dziesiątkę zamknęli bracia Espargaro - dziewiąta lokata należała do Aleixa z Aprilii, natomiast dziesiąta do Pola z KTM'a.

Poprawę czasu, względem pierwszego treningu, odnotował także Valentino Rossi (2:01.917), jednak to pozwoliło mu uplasować się dopiero na dwudziestym miejscu. Zespołowy kolega Włocha zanotował siedemnasty czas.

Image © Honda Racing Corporation