Menu

Marc Marquez najszybszy w pierwszym treningu na torze Motorland Aragon

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda wykręcił najlepszy czas podczas pierwszej sesji treningowej na torze Motorland Aragon przed Grand Prix Aragonii.

Pierwszy trening na hiszpańskim obiekcie rozpoczął się przy przesychającej nawierzchni, co początkowo spowodowało brak zawodników na torze, jednak z minuty na minuty kolejni kierowcy wyjeżdżali na okrążenia pomiarowe.

Najszybszym okazał się Marc Marquez, który pod koniec swoich szybkich przejazdów zanotował czas w postaci 2:01.243, co dało mu niecałe pół sekundy przewagi nad drugim w zestawieniu Danim Pedrosą oraz 0.785 sekundy przewagi nad zamykającym czołową trójkę Johannem Zarco z ekipy Monster Yamaha Tech 3.

Czwarta lokata należała finalnie do Jacka Millera z Marc VDS, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:02.099, co pozwoliło utrzymać za sobą Mikę Kallio z ekipy KTM (2:02.294) i Jorge Lorenzo, który z czasem 2:02.386 znalazł się na szóstym miejscu.

Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda zanotował siódmy czas 2:02.718, wyprzedzając Danilo Petrucciego z OCTO Pramac Racing (2:02.917) oraz Andreę Iannone (2:02.957) i Andreę Dovizioso z Ducati Team, który zanotował dziesiąty czas 2:03.093.

Powrót do rywalizacji w Grand Prix zanotował natomiast Valentino Rossi, który po dwudziestu dwóch dniach przerwy, po złamaniu nogi, ponownie wrócił na tor. Włoch na swoim motocyklu Yamaha pokonał osiem okrążeń i odnotował osiemnasty czas 2:04.066, tracąc do najszybszego Marqueza 2.823 sekundy, jednak wyprzedził swojego zespołowego kolegę Mavericka Vinalesa, który ostatecznie był dwudziesty.

Czasu nie odnotował tymczasem Bradley Smith z ekipy KTM, którego na początku sesji spotkały problemy techniczne.

Image © Michelin