Menu

Valentino Rossi dopuszczony do GP Aragonii

Valentino Rossi

Włoch pozytywnie przeszedł wszelkie testy medyczne, więc oficjalnie umożliwiono mu wzięcie udziału w motocyklowej Grand Prix Aragonii.

Valentino Rossi pod koniec sierpnia, podczas treningów na motocrosie, złamał prawą nogę, co wykluczyło go z Grand Prix San Marino i wszystko wskazywało na to, że Włoch nie pojawi się także w Aragonii, jednak 38-latek przez ostatnie dwa dni testował na torze Misano, aby ocenić swoją kondycję. W środę po kolejnych badaniach lekarskich stwierdził, że wystartuje w GP Aragonii.

Zgodnie z procedurami na torze zawodnicy MotoGP mogą wystąpić w danym Grand Prix tylko wtedy, jeśli na torze przejdą wymagające testy sprawności medycznej.

Valentino Rossi tego popołudnia pozytywnie wykonał obowiązkowe testy medyczne przeprowadzone przez Clemente Millana szefa biura medycznego toru MotorLand Aragon. Uznał on dziewięciokrotnego mistrza świata za sprawnego do jazdy na motocyklu, zaledwie 21 dni po kontuzji nogi - czytamy w oświadczeniu Yamahy.

Jednakże taka decyzja lekarza zawodów nie gwarantuje tego, że Valentino Rossi weźmie udział w całym weekendzie wyścigowym na torze Motorland Aragon. Włoch po treningach może uznać, że nie jest jednak w stanie jeszcze przejechać pełnego dystansu GP Aragonii i wycofać się z udziału w zawodach.

Miejsce dziewięciokrotnego mistrza świata w zespole Yamahy miał początkowo zajęć startujący w World Superbike Michael van der Mark, dla którego miał być do debiut w klasie MotoGP.

Image © Yamaha Racing