Menu

Valentino Rossi podejmie próbę startu w Grand Prix Aragonii

Valentino Rossi / Movistar Yamaha MotoGP

Valentino Rossi podejmie próbę startu w nadchodzącym Grand Prix Aragonii na torze Motorland po kontuzji, potwierdził zespół Movistar Yamaha MotoGP.

Włoski zawodnik pod koniec sierpnia, podczas treningów na motocrosie, złamał prawą nogę, co wykluczyło go z rywalizacji o Grand Prix San Marino i wszystko wskazywało na to, że Rossi nie pojawi się także w Aragonii, z powodu rekonwalescencji, jednak 38-latek przez ostatnie dwa dni testował na torze Misano, aby ocenić swoją kondycję i podjąć decyzję o starcie, po kolejnych badaniach lekarskich, które zostały zaplanowane na środę.

Zespół Yamaha na miejsce Rossiego wyznaczył zastępstwo w osobie Michaela van der Marka, jednak jeśli Włoch zdoła przejść badania, jak i inspekcję lekarską na torze, podejmie się próby wystartowania w pełnym weekendzie Grand Prix.

Po siedemnastu dniach dochodzenia do zdrowia, Rossi pokonał pierwsze okrążenia na torze Misano w ostatni poniedziałek i wtorek, przed poddaniem się badaniu lekarskiemu - czytamy w oświadczeniu zespołu Yamaha.

Po kontroli Włoch zdecydował udać się do Aragonii, aby spróbować wziąć udział w weekendzie wyścigowym.

(Rossi - przyp. red.) będzie musiał z powodzeniem zakończyć obowiązkową kontrolę medyczną z udziałem Głównego Lekarza na torze Motorland, aby zostać uznanym za zdolnego do wzięcia udziału w weekendzie Grand Prix.

Włoch po dwóch dniach testów na torze Misano miał pozytywne odczucia, jednak ostateczna odpowiedź, czy wystartuje na torze Motorland Aragon będzie jasna po przejściu kontroli lekarskiej i pierwszej sesji treningowej.

Wczoraj odbyłem dobry test moim YZF-R1M w Misano. Próbowałem również dzień wcześniej, ale deszcz zatrzymał mnie po kilku okrążeniach. Wczoraj udało mi się ukończyć dwadzieścia okrążeń i znaleźć odpowiedzi, których szukałem - wyjaśnił Valentino Rossi.

Postanowiłem wyjechać do Aragonii i spróbować pojechać moim motocyklem M1 (MotoGP) w ten weekend. Jeśli będę uznany za zdolnego do jazdy, będę miał prawdziwą odpowiedź po pierwszej sesji treningowej, ponieważ jazda na M1 będzie znacznie większym wyzwaniem - dodał Włoch.

Image © Yamaha Motor Racing