Menu

Powrót na GP Aragonii celem Valentino Rossiego po testach na torze Misano

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi jest w formie fizycznej pozwalającej na jazdę w Grand Prix Aragonii, które odbędzie się w ten weekend na torze MotorLand Aragon, po prywatnych testach na motocyklu drogowym na torze Misano.

Włoch spodziewa się, że opuści również Grand Prix Aragonii po tym, jak przez wypadek w trakcie treningu przed swoim domowym Grand Prix San Marino, złamał prawą nogę.

Kierowca Mistrzostw Świata Superbike’ów Michael van der Mark, został wybrany przez Yamahę w miejsce kontuzjowanego Rossiego i zastąpi Włocha podczas hiszpańskiej rundy.

Dzisiaj jednak Rossi przeprowadził, zaledwie po 18 dniach od wypadku, prywatne testy na torze Misano. Lekarze zakładali minimum 30-40 dni rekonwalescencji.

38-latek przejechał kilka okrążeń na drogowym motocyklu Yamahy przed tym, jak testy zostały przerwane przez padający deszcz. Przez złe warunki panujące na torze kolejną próbę przejechania większej ilości okrążeń Rossi wykona już jutro (wtorek).

Valentino przejechał tylko siedem lub osiem okrążeń przed tym jak zaczął padać deszcz - powiedział ojciec Rossiego Graziano w rozmowie z portalem Motorsport.com. Mogę powiedzieć, że [Valentino] czuje duży ból w prawej nodze, ale to nie pozbawiło go determinacji i po kilku okrążeniach, powrót w Aragonii może być możliwy.

Powrócimy do Misano jutro [we wtorek], mając nadzieje na to, że deszcz przestanie padać i Valentino będzie mógł wrócić na tor, aby zobaczyć czy wyprawa do Aragonii jest możliwa czy nie.

Jeśli Rossi zdecyduje się na start w Aragonii i będzie wystarczająco zdrowy do jazdy, prawdopodobnie wykorzysta pierwszy piątkowy trening do tego, aby sprawdzić swoje możliwości, jeśli będą one niewystarczające, wówczas w kolejnym treningu zobaczymy van der Mark’a, który zastąpi Włocha przez resztę weekendu.

Szef zespołu Movistar Yamahy przyznał, że Rossi wystąpi w wyścigu w Aragonii tylko gdy będzie się czuł, na tyle dobrze by walczyć o czołową piątkę.

Strata Włocha po opuszczeniu swojego domowego wyścigu w Misano do liderów mistrzostw – Marca Marqueza i Andrei Dovizioso wynosi już 42 punkty, czwartego w klasyfikacji kierowców Rossiego.

Image © Yamaha Motor Racing