Menu

Yamaha: Relacja między Rossim i Vinalesem nie jest trudna w zarządzaniu

Valentino Rossi i Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Relacja Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa zupełnie różni się od tego czego zespół Yamahy doświadczał podczas współpracy z Jorge Lorenzo, przyznał Lin Jarvis.

Vinales zastąpił Lorenzo u boku Rossiego w zespole fabrycznym Yamahy w tym roku, pokazując imponujące tempo w przedsezonowych testach oraz pierwszych rundach sezonu.

Pomimo konkurencyjności obu kierowców, atmosfera między Włochem a Hiszpanem jest przyjazna, a ich jedyna sporna sytuacja przydarzyła się podczas walki o zwycięstwo w tegorocznym wyścigu na torze Le Mans.

To zupełne przeciwieństwo słynnej rywalizacji Rossiego z Lorenzo w zespole Yamahy w latach 2008-2010, kiedy to doszło do postawienia ściany, aby ekipy obu zawodników nie miały ze sobą kontaktu w boksie japońskiego producenta.

Spór na nowo powrócił w 2015 roku, kiedy to Rossi walczył z Lorenzo o tytuł mistrzowski, który ostatecznie padł łupem Hiszpana, rok przed tym jak Lorenzo zdecydował się zmienić otoczenie i dołączyć do zespołu Ducati na początku obecnego sezonu.

Zapytany o relację między Rossim a Vinalesem, Jarvis opisał ją jako zupełnie różniącą się w porównaniu ze współpracą Rossiego z Lorenzo.

Bardzo różni się od tej z przeszłości, ponieważ nie mają doświadczenia w zbyt wielu sytuacjach konfliktowych - powiedział Jarvis. To naprawdę zupełnie inna relacja.

Do tej pory nie mieliśmy problemów z zarządzaniem obu kierowców. Relacja jest bardzo dobra i nie mamy żadnych problemów.

Image © Yamaha Motor Racing